ادامه توسعه و تقویت زیرساخت‌ها
اپل در آریزونا کارخانه و مرکزداده جدیدی می‌سازد
شرکت اپل در سال ۲۰۱۵ یک مرکزداده در منطقه آریزونای امریکا ساخت و اکنون خبرهایی منتشر شده که می‌خواهد این مرکزداده را توسعه و کابینت‌های سروری جدیدی نصب کند.

اپل یکی از شرکت‌های پیشگام در ساخت مراکزداده با فناوری‌های نوین و فوق پیشرفته یا مصرف انرژی تجدیدپذیر است. همیشه مراکزداده ساخته شده توسط این شرکت مورد توجه رسانه‌ها و صنعت شبکه بوده است. 

مطلب پیشنهادی

5G‌ بزرگ‌ترین پدیده دنیا بعد از الکتریسیته است
با اینترنت 5G یک فیلم 4K را در ۱۸ ثانیه دانلود کنید

طبق خبرهای منتشر شده در رسانه‌های نزدیک به اپل، سازنده آیفون می‌خواهد مرکزداده آریزونای خود را توسعه داده و کابینت‌های سرور جدیدی نصب کند. دولت امریکا به رسانه‌ها خبر داده اپل در پی کسب مجوزهایی برای ساخت تجهیزات با فناوری‌های بسیار پیشرفته برای مرکزداده جدید خود در بخش مسای آریزونا است. در واقع، اپل می‌خواهد یک کارخانه و سایت پشتیبانی مرکزداده بسازد. 

برخی گمانه‌زنی‌ها درباره علت این حرکت اپل پیرامون تولید آیفون و دیگر محصولات در خاک امریکا و آوردن اطلاعات روی دیگر سرورها در یک مرکزداده متمرکز است. همچنین، رویکرد جدید دولت امریکا ایجاد اشتغال‌ و فرصت‌های شغلی جدید توسط شرکت‌های فناوری و بزرگ است. ظاهرا اپل می‌خواهد با تولید برخی محصولات در این منطقه از برخی عوارض و پرداخت‌های مالیاتی معاف شود. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟