نرم‌افزار شبیه‌سازی پرواز
با روبات‎های پرنده حس یک خلبان واقعی را تجربه کنید
تولید كننده فرانسوی روبات‎های پرنده Sysveo اخیرا اعلام كرده است که در حال توسعه یک سیستم نرم‌افزاری شبیه‌سازی برای UAV است که به خلبان این امکان را می‎دهد که تجربه واقعی‌تری از پرواز با این روبات‎های پرنده را داشته باشند (به ویژه این‌که تصاویر ارسالی از ویدیو سه بعدی هستند).

1606683296_1_0.gif

خلبان باید به سادگی روبات پرنده را به موقعیت به خصوصی که توسط GPS مشخص شده هدایت ‎کند تا تصویر AR نمایان شود. سلمنت آلاگویلام، مدیرعامل Sysveo می‎گوید: «معماران به راحتی می‎توانند با استفاده از این سیستم یک شبیه‌سازی بیدرنگ واقعی از ساختمان‎هایی که قصد طراحی آن را دارند را ایجاد کرده و آن را از روی زمین ببینند و در همان لحظه بدون نياز به برگشتن به دفتر کارشان تصمیمات لازم را اتخاذ کنند. آن‌ها می‎توانند با این روبات پرنده هر تعداد شبیه‌سازی که مد نظر دارند را به انجام برسانند.»

 سازمان فضايي اروپا و  سازمان فضايي CNES فرانسه سهم خود برای تامین بودجه لازم جهت انجام این پروژه را پرداخت کرده‎اند و این شرکت اعلام کرده است که این سیستم در مدت یک سال آماده بهره برداری خواهد بود. Sysveo اصرار دارد که این نرم‌افزار را به صورت یک مجموعه منبع‌باز منتشر کند، تا به زودی هم خلبانان حرفه‌ای و هم خلبانان آماتور به طور یکسان بتوانند چنین پروازهایی را با روبات‌های پرنده تجربه کنند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟