Bebop Drone 2 هم به جمع فاتحان آسمان پیوست
ویدیو: دِرونی با فیلم‌برداری 14 مگاپیکسلی و طول عمر باتری زیاد
شرکت پروت (Parrot) از جدیدترین روبات پرنده خود با نام Bebop Drone 2 رونمایی کرد. این ماشین پرنده جدید نسخه کوچکتری از مدل محبوب قبلی است که طول عمر باتری آن به دو برابر مدل قبلی یعنی 25 دقیقه افزایش یافته است.

مثل اولین روبات پرنده Bebop، این مدل نیز قادر خواهد بود تا ویدیوی 1080p را به یک تبلت، تلفن یا هدست واقعیت مجازی استریم کند. دوربين 14 مگاپیکسلی آن تا اندازه زیادی شبیه به مدل قبلی است، با این اختلاف که به یک لنز جدید مجهز شده است. در یک پیش نمایش که در مراسم رونمایی این روبات پرنده انجام شد، مدیرعامل شرکت پروت، هنری سیداکس گفت این مدل می‎تواند به سرعتی معادل 36 کیلومتر در ساعت دست پيدا کند. سیداکس به خبرنگاران گفت: «هر چه قدر شما بتوانيد اندازه یک روبات پرنده را کوچکتر کنید، عملکردی که به دست می‎آورید بهتر خواهد بود.»

بر خلاف سایر روبات‎های پرنده موجود در بازار، مدل‎هایی که شرکت پروت تولید می‎کند می‎توانند در محیط‎های سر بسته نیز به پرواز درآیند. در Metreon سانفرانسيسكو، سیداکس با به پرواز درآوردن این دستگاه در بین جمعیت خبرنگاران نشان داد که کنترل آن چقدر راحت است. این روبات پرنده برای حفظ امنیت به گونه‎ای طراحی شده است که در صورتی که هر یک از ملخ‎های شش اینچی آن با جایی برخورد کند تمام ملخ‎ها به سرعت متوقف خواهند شد.

مثل اولین روبات پرنده از این مدل، Bebop Drone 2 نیز از 8 گیگابایت حافظه فلش داخلی برخوردار است.‎Bebop 2 قرار است از 14 دسامبر و با قیمت 550 دلار آسمان‎ها را تسخیر کند.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟