در راستای رهایی مشتريان از پیچیدگی‎های فناوری
تویوتا با کمک مایکروسافت و کلاود خودروهای هوشمندتری می‌سازد
چند هفته قبل شرکت فورد سیستم تابعه محرکه هوشمند خود را معرفی كرد که تمرکز آن روی وسایل نقلیه خودران مستقل و فناوری‎های داخل خودرو بود. حالا شرکت تویوتا توسط بخش Toyota Connected خود دست به اقدام مشابهی زده است. این شرکت فرعی داده محور جدید یک ماموریت کاملا مبهم را به عهده دارد که از آن به عنوان «قطب علم اطلاعات برای ماموریت‎های جهانی تویوتا» نام برده می‎شود. اما واقعا این به چه معنا است؟

1606683296_1_0.gif

Toyota Connected  همکاری این شرکت با مایکروسافت را برای افزایش قدرت نفوذ فناوری ابری خودروی Azure را گسترش خواهد داد تا تجربه رانندگی متصل به شبکه را هوشمندتر کند. به بیان دیگر، این خودروساز قصد دارد با گردآوری و ارائه خدمات پیش بینی از قبل، محتوایی و حسی ادراکی نحوه رانندگی شما را با کمک فناوری متحول کند.

به علاوه، برای این خدمات جدید، این شرکت جدید خدمات تجزیه تحلیل داده‎ها را نیز برای سایر شرکت‎ها و ارگان‎های دولتی نیز انجام خواهد داد تا بتوانند توسعه محصولات خود را راحت‎تر انجام دهند. در صدر پروژه‎های مرتبط با داخل خودروی این شرکت، شعبه مستقر در تگزاس همچنین خدمات اتصال اینترنت اشیا خانگی، قابلیت‎های ایمنی، ارتباط شهرهای هوشمند با یک دیگر و چند نمونه خدمات دیگر را نیز بر عهده خواهد گرفت. هنوز جزئیات کاملی در مورد این پروژه‎ها در دسترس نیست، اما تویوتا نمونه‎های زیادی از نحوه عملکرد آن را ارائه کرده است. Toyota Connected وظایفی نظير توسعه یک سیستم ناوبری که توانایی یادگیری عادات رفتاری شما را خواهد داشت، تعیین خسارت بیمه اتومبیل که بر اساس الگوهای رانندگی شما و سیستم‎های اتصال وسایل نقلیه به یک دیگر عمل کرده و اطلاعات و وضعیت ترافیک را به صورت بلادرنگ به اشتراک می‎گذارد را بر عهده دارد.

مدیرعامل تازه منصوب شده Toyota Connected، زک هیکز می‎گوید: «Toyota Connected مشتريان ما را از دردگیر شدن با پیچیدگی‎های فناوری آزاد می‎کند. این پروژه زندگی را آسان‎تر کرده و به ما کمک می‎کند به اصل انسانی خود بازگردیم.»

تویوتا همچنین طی چند ماه گذشته اقدامات بزرگی را در رابطه با وسایل نقلیه خودران مستقل و صنعت روباتیک برای آینده در حال تغییر شیوه رانندگی انجام داده است. هر چند این شرکت به احتمال زیاد همین حالا هم چندین پروژه عملی را در دست انجام دارد، اما برای رقابت با سایر خودروسازان در بخش خدمات باید راهی طولانی را طی کند. به عنوان مثال، شرکت فورد از قبل خدمات GoPass, GoDrive و FordPass را برای انجام کارهای پارک، اشتراک راندن، نگهداری و تعمیر و برخی خدمات دیگر به اتمام رسانده است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟