فیس بوک در آستانه پرداخت بیشترین جریمه تاریخ یک شرکت فناوری- پنج میلیارد دلار!
22 تير 1398
سازمان‌های نظارتی آمریکا جریمه‌ای ۵ میلیارد دلاری علیه شرکت فیسبوک را تایید کرده‌اند. اگر این جریمه در نهایت اجرایی شود، فیسبوک‌ با فاصله‌ی زیادی رکورددار پرداخت جریمه برای کمیسیون تجارت فدرال می‌شود.

 کمیسیون تجارت فدرال آمریکا پس از تحقیقاتی ادامه دار درباره شکست فیس بوک در حفاظت از اطلاعات مشتریان، روز گذشته رأی به جریمه 5 میلیارد دلاری فیس بوک داده است. البته وزارت دادگستری آمریکا نیز این رأی را بررسی خواهد کرد.

جریمه 5 میلیارد دلاری مربوط به کدام تخلف فیس بوک است؟

درحال حاضر دلیل این جریمه کمیسیون تجارت فدرال مشخص نیست اما احتمالاً شامل محدودیت‌هایی درباره شیوه کنترل اطلاعات کاربران در فیس بوک نیز باشد.

کمیسیون تجارت فدرال مشغول تحقیق درباره ادعاهایی بوده است دایر بر اینکه شرکت مشاوره کمبریج آنالتیکا به شیوه های نامناسب داده های 87 میلیون کاربر فیسبوک را به دست آورده بود. فیسبوک و کمیسیون تجارت از تایید این گزارش ها خودداری کرده اند.
تحقیقات فدراسیون تجارت فدرال، اف تی سی، در ماه مارس ۲۰۱۸ شروع شد که پس از انتشار گزارش هایی دایر بر جمع آوری اطلاعات میلیون ها کاربر فیسبوک برای استفاده در کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ بود.

بعد از جریان کمبریج آنالیتیکا این شرکت زیر ذره‌بین قرار گرفت و البته بعد از آن هم فیسبوک چند بار دیگر به خاطر مشکلات مربوط به نقض حریم خصوصی توجهات زیادی را جلب کرد.

مطلب پیشنهادی

هشدار هشت سال پیش استیو جابز به مارک زاکربرگ در باره حریم خصوصی

بیشترین جریمه تاریخ

اگر این جریمه در نهایت به تایید برسد، فیسبوک‌ با فاصله‌ی زیادی رکورددار پرداخت جریمه برای کمیسیون تجارت فدرال می‌شود. رکورد فعلی جرایم FTC با 22.5 میلیون دلار در دست گوگل قرار دارد.

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه         ثبت اشتراک نسخه  آنلاین 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال