محمود واعظی؛ وزیر ارتباطات:
20/01/1396 - 19:48
دولت درخواست رفع فیلتر توییتر کرده است
وزیر ارتباطات به خبرنگاران گفت دولت موافق رفع فیلتر توییتر است و درخواست آن را نیز به کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه داده است و حال آن‌ها باید بررسی کنند و بازگشایی آن دست دولت نیست!

محمود واعظی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه با توجه به عضویت بسیاری از مسئولان کشور در شبکه‌های مجازی به خصوص توئیتر، آیا بنا ندارید این شبکه‌ها را از فیلتر خارج کنید؟ گفت: «در مورد این شبکه‌ها که شبکه‌های اطلاع‌رسانی محسوب می‌شوند ما در دولت با رفع فیلتر آنها موافق هستیم. در این دولت هم این شبکه‌ها مسدود نشده‌اند.»

مطلب پیشنهادی

مرجع شکایت‌های فاوا از مناقصات دولتی کجاست
هیات رسیدگی به شکایات قانون برگزاری مناقصات

او با بیان اینکه فیلتر این شبکه‌ها در دولت قبل صورت گرفته است، گفت: «در همین راستا، بازگشایی این شبکه‌ها در اختیار دولت یازدهم نیست بلکه برعهده کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است که باید این مسئله را در دستور جلسه خود قرار دهد و در آنجا این بحث صورت گیرد.»

وزیر ارتباطات گفت: «ما در این مورد رایزنی‌هایی کرده‌ایم اما هنوز دبیرخانه این کارگروه این مسئله را در دستور کار خود قرار نداده است.» 

دولت تا کنون چندین بار درخواست بازگشایی و آزادسازی برخی شبکه‌های اجتماعی یا اپلیکیشن‌ها و بازی‌های فیلترشده را به کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه داده است که در برخی موارد موافقت صورت گرفته است. اکنون، باید دید توییتر نیز رفع فیلتر می‌شود یا خیر! برخی سایت‌ها این درخواست دولت در آستانه انتخابات ریاست جمهوری را یک حربه تبلیغاتی جمع‌آوری رای قلم‌داد کرده و با اطمینان می‌گویند توییتر رفع فیلتر نخواهد شد. 

ایسوس

نظر شما چیست؟