وزیر دستور بررسی داد
مبلغ اضافی در قبوض همراه اول دردسرساز شد!
مدتی است که برخی از آیتم‌های اضافه شده به قبض‌های تلفن همراه اپراتور اول باعث نارضایتی مشترکان شده است. این موضوع به حدی جدی شده که وزیر ارتباطات هم وارد ماجرا شده است. خدمات محتوا و سایر هزینه‌ها مواردی است که علت دریافت آن نامشخص است.

در این خصوص محمود واعظی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «شماری از مشترکان یکی از اپراتورهای تلفن همراه با مراجعه به صفحه‌های اجتماعی اینجانب اعتراض‌هایی را نسبت به درج مبلغ جدید با نام «خدمات محتوایی» در قبض‌های تلفن همراه اعلام کرده‌اند. بر این اساس با هدف پاسخگویی به اعتراض‌های مردمی، به سازمان تنظیم مقررات ارتباطات اعلام کردم موضوع را بررسی کنند و در صورت تخلف، قاطعانه برخورد کنند و اگر مبلغی دریافت شده باشد به مردم بازگردانده شود.»

مطلب پیشنهادی

موضوع حجم‌خوری اینترنت اپراتورهای ایرانی جدی شد!
تشکیل کمیته‌ای برای بررسی وضعیت حجم اینترنت

در چند روز گذشته شماری از مشترکان اپراتور اول تلفن همراه کشور در قبض‌های تلفن همراه خود شاهد درج عنوان جدیدی به نام «خدمات مبتنی بر محتوا» با وجود استفاده نکردن از آن بودند و با مراجعه به صفحات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی نسبت به آن اعتراض کردند.

واعظی نوشت: «مردم می‌توانند از طریق سامانه 195 هرگونه تخلف را گزارش دهند یا اگر سوال و ابهامی در این بخش داشتند با این سامانه مطرح کنند و اگر همراه اول یا هر اپراتور دیگری دریافتی غیر از آنچه مردم به اختیار انتخاب کرده اند، دریافت کنند، با آنها برخورد می‌شود. تنها مرجعی که می‌تواند میزان مصرف اینترنت مشترکان را به‌طور آنلاین بررسی کند، سازمان تنظیم مقررات است.»

گزارش دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نشان می‌دهد، اپراتورهای تلفن همراه کشور تا پایان شهریورماه 150 میلیون و 365 هزار و 551 سیم کارت تلفن همراه در اختیار مردم ایران قرار دادند.

بر اساس این گزارش 78 میلیون و 668 هزار و 33 سیم کارت از میزان واگذارشده در این بازه زمانی فعال بود. ضریب نفوذ مشترکان فعال تلفن همراه کشور تا پایان شهریورماه امسال 98.72 درصد اعلام شد. شمار مشترکان پهن باند سیار کشور تا پایان شهریورماه امسال 23 میلیون و 445 هزار و 748 مشترک بود.

 

ایسوس

نظر شما چیست؟