عکاسان و کارتونیست‌ها دست بکار شوند:
دومین دوره مسابقه پژوهش، فناوری و نوآوری آغاز شد
با هدف شناسایی دستاوردها، چالش ها و فرصت‏‌های حوزه پژوهش، فناوری و نوآوری از منظر هنرمندان عکاس و کاریکاتورنیست، دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری دومین دوره مسابقه « پژوهش، فناوری و نوآوری از نگاه عکاسان و کارتونیست‌ها» را با موضوع «چالش‌ها و فرصت‌های موجود در پژوهش، فناوری و نوآوری» در گستره بین‌المللی برگزار می‌کند.

موضوع‏ات و مضامین کلی مدنظر این دوره از مسابقه شامل فناوری و نوآوری مسئولانه، تجهیزات پژوهشی دانشگاه‏‌ها و پژوهشگاه‏‌ها، تعاملات بین‌المللی علمی دانشگاه‌‏ها و مراکز آموزش عالی، ارتباط دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی با کار و صنعت، پژوهش‌های غیرکاربردی، سهم پژوهش در تولید ناخالص داخلی، بهره‏‌وری در پژوهش، پژوهش‌گران و بازار کار، مهاجرت دانش آموختگان و پژوهش‌گران، جایگاه پژوهش در بین مردم، فناوری و نوآوری در زندگی مردم، فناوری و نوآوری در مظاهر اجتماعی، شهری و روستایی، فناوری و آسیب‏‌های اجتماعی، فناوری و بومی‏‌سازی، فناوری‌های نرم و نقش فناوری در تولید ثروت ملی است.

مطلب پیشنهادی

اولین سمینار بین‌المللی تهران 5G شروع شد!
برای اولین بار در خاورمیانه و با حمایت همراه اول

متقاضیان می‌توانند صرفا در یک رشته از رشته‌های عکاسی یا کارتون شرکت کنند و هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر 5 اثر را به دبیرخانه مسابقه ارسال کند. از میان آثار رسیده به دبیرخانه، حداکثر 100 عکس و 100 کاریکاتور برای نمایش و چاپ در کتاب انتخاب شده و 5 نفر برتر هر رشته معرفی و به هر یک علاوه بر لوح افتخار و کتاب نمایشگاه جوایزی اعطا خواهد شد.

همچنین به تمامی هنرمندانی که آثارشان برای مسابقه برگزیده می‏‌شود، گواهی شرکت اعطا خواهد شد. لازم به ذکر است که آخرین مهلت ارسال آثار 30 آبان‌ماه و زمان برگزاری نمایشگاه، 23 آذرماه خواهد بود.

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دبیرخانه شورای‌عالی علوم، تحقیقات و فناوری مراجعه کنند.

 

ایسوس

نظر شما چیست؟