گزارش «نمای باز 94»
آمار مصرف بازی‌های رایانه‌ای در ایران اعلام شد + لینک‌ دانلود گزارش
واحد پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای یا مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک)، جامع‌ترین گزارش آماری از بازار بازی‌های رایانه‌ای ایران را منتشر کرد. در این گزارش به چهار سئوال اساسی چه کسانی بازی می‌‌کنند، چگونه بازی می‌کنند، چه بازی‌هایی می‌کنند و چگونه پرداخت می‌‌کنند پاسخ داده شده است. این گزارش به صورت فایل Pdf تهیه شده که می‌توانید از سایت شبکه دانلود و مطالعه کنید.

این گزارش که تحت عنوان «نمای باز 94» منتشر شده، به عنوان دقیق‌ترین پیمایش آماری در این‌باره شناخته می‌شود که شاخص‌ترین اطلاعات مصرف بازی‌های دیجیتال در ایران را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد. برای تهیه‌ این گزارش آماری، اطلاعات آماری از 15 هزار نفر در سراسر کشور تهیه شده و سپس با تجمیع تک‌تک آمارها در دایرک؛ تجزیه و تحلیل دقیقی روی آن انجام شده تا گزارش نهایی تهیه شود. در نتیجه اطلاعات آماری این گزارش از اعتبار بسیار بالایی برخوردار بوده و کاملا قابل استناد است.

براساس نتایج این گزارش، 23 میلیون نفر از جمعیت ایران مشغول انجام بازی‌های رایانه‌ای هستند و ایرانیان به‌طور میانگین روزانه 79 دقیقه از زمان خود را صرف انجام بازی می‌کنند. همچنین طبق این گزارش، از هر 5 خانوار، 4 خانوار حداقل یک دستگاه برای بازی کردن در اختیار دارند. پلتفرم موبایل با اختلاف زیاد، بیشترین درآمد را به خود اختصاص داده است و 65 درصد مخاطبان بازی در کشور برای بازی‌های موبایل پول خرج می‌کنند. پلتفرم رایانه‌های شخصی با 20 درصد و بازی‌های کنسولی با 15 درصد رتبه‌های بعدی درآمدزایی را به خود اختصاص داده‌اند.
 

برای دانلود گزارش نمای باز 94 کلیک کنید

 

 

 

ایسوس

نظر شما چیست؟