13خودروی لوکس و گران‌قیمت قاچاق پرس می‌شوند
از زمان اعلام طرح رجیستری تلفن‌های همراه بحث قاچاق در کشور حسابی داغ شده است. در هفته‌های اخیر به منظور مبارزه با پدیده قاچاق کالا، شاهد امحاء مقادیر زیادی از کالای قاچاق کشف شده بودیم . در همین راستا، باخبر شدیم که سیدعبدالمجید اجتهادی، مدیرکل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کرده که در همین هفته، 13 خودروی لوکس و گران‌قیمت قاچاق را امحا خواهد کرد.

سیدعبدالمجید اجتهادی در مورد جزئیات این پرونده قاچاق خودرو گفت: "مطابق این پرونده که در سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت، متهم پرونده 13 خودروی لوکس شامل بنز S500، بی‌ام‌و، پورشه و رنجروور را به صورت قاچاق و از طریق مرزهای غیررسمی وارد کشور کرده و حتی تعدادی از آنها را نیز فروخته بود که با پیگیری‌های لازم، موضوع کشف و پرونده در سازمان تعزیرات حکومتی مورد رسیدگی قرار گرفت. در این پرونده، متهم به پرداخت 14 میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شد و خودروها نیز ضبط شدند."

به گزارش عصر ایران، اجتهادی درخصوص چگونگی امحاء این خودروها گفت: با توجه به قانون و هماهنگی‌های انجام شده از سوی سازمان اموال تملیکی، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تعزیرات حکومتی و قوه قضائیه مقرر شده تا این خودروها برای اولین‌بار در کشور امحا شود. به دلیل اینکه امکان عرضه این خودروها در کشور طبق مقرات فعلی وجود ندارد و همچنین موضوع صادرات آنها نیز مقدور نیست، لذا این 13 خودروی لوکس در هفته جاری و در استان فارس - که پرونده این خودروها در آنجا بررسی شده است - امحا شده و از بین می‌روند.

ایسوس

نظر شما چیست؟