ابوالحسن فیروزآبادی اعلام کرد؛
دولت از پیام‌رسان‌های داخلی با 10 میلیون کاربر حمایت می‌کند
ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی با استقبال از فعالیت پیام‌رسان‌های داخلی، شرط حمایت دولت از این پیام‌رسان‌ها را سرویس‌دهی به حداقل ۱۰ میلیون مشترک عنوان کرد و گفت: "ما از هر تعداد پیام‌رسان داخلی که در کشور راه‌اندازی شود استقبال می‌کنیم؛ اما دولت از پیام‌رسانی حمایت می‌کند که بتواند حداقل ۱۰ میلیون مشترک را سرویس‌دهی کند.

دبیر شورای‌عالی فضای مجازی افزود: "وزارت ارتباطات در حال تبیین شرایط و مشخصاتی است که بر اساس آن بتواند از پیام‌رسان‌های داخلی حمایت کند. در حال حاضر ۶ یا ۷ پیام‌رسان قابل توجه داخلی داریم ولی قابلیت پوشش 10 میلیون کاربر را ندارند که امیدواریم با حمایت‌های دولتی بتوان این شرط را محقق کرد." فیروزآبادی درخصوص وعده انتقال سرور پیام‌رسان‌های خارجی به ایران، گفت: "بعضی پیام‌رسان‌ها برای انتقال سرور خود به ایران اعلام آمادگی کرده‌اند، بعضی کشورها از جمله روسیه، کره و حتی خود تلگرام برای انتقال سرور به ایران اعلام آمادگی کرده‌اند."

مطلب پیشنهادی

ایرانسل فروش مودم‌های نسل چهارم اینترنت را آغاز کرد
فروش اینترنت خانگی-اداری TD-LTE عملیاتی شد

فیروزآبادی در پاسخ به سوال فارس درباره بازی پوکمون‌‌گو، رواج و فیلترینگ آن و در نهایت طرح انتقال سرور آن به ایران گفت: "این بازی از نوع نسل جدید است و تا به حال چنین نسلی از بازی که بی‌پایان و به صورت فعال در محیط باشد،‌ نداشته‌ایم و چون بازی جدیدی است مسائل جدیدی هم دارد که در بسیاری از کشورها با این نوع بازی با احتیاط برخورد می‌کنند و حتی در بعضی کشورهای توسعه‌یافته غربی این بازی منع شده است. البته مطالعاتی در این زمینه انجام شده و گویا در کارگروه تعیین مصادیق رأی به ممنوعیت این بازی داده شده است. در واقع این بازی احتیاط دارد و لازم است تا جوانب آن بررسی شود."

 

برچسب: 

مطالب پربازدید روز