بسته‌های اینترنت ADSL شاتل + لینک خرید
 تعرفه اینترنت پرسرعت +ADSL2 شاتل- سال 1401
شاتل جزء اولین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنت است که دامنه خدمات‌دهی آن سراسری است. همچنین اولین ارائه‌دهنده اینترنت ADSL در ایران است. شاتل بخش بزرگی از مشتریان اینترنت پرسرعت و خدمات تکمیلی را در بین کاربران خانگی، سازمان‌ها و شرکت‌ها به خود اختصاص داده است. در ادامه به تعرفه اینترنت پرسرعت ADSL شاتل در بهار ۱۴۰۱ اشاره شده است.

مطلب پیشنهادی

معرفی و خرید آنلاین بسته اینترنت همراه یک ماهه شاتل موبایل

اینترنت +ADSL2 شاتل

 • ارایه‌ی خدمات اینترنت پرسرعت +ADSL2 و خدمات تکمیلی آن، یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های گروه شرکت‌های شاتل محسوب می‌شود.
 • شاتل با سرمایه‌گذاری قابل توجه بر روی آخرین تجهیزات دست‌رسی به اینترنت پرسرعت +ADSL2 و بهره‌گیری از کارکنان و متخصصان زبده، هم‌اکنون خدمات خود را در این حوزه در طیف گسترده‌ای به کاربران ارایه می‌کند.
 • گروه شرکت‌های شاتل، هم‌اکنون خدمات اینترنت پرسرعت +ADSL2 را به بیش از سه میلیون نفر از کاربران خانگی و سازمان‌ها و موسسات در قالب بیش از هشتصد هزار سرویس اینترنت پرسرعت ارایه می‌کند.
 • کیفیت خدمات ارایه شده، به کارگیری به روزترین تجهیزات و فناوری‌ها و پشتیبانی موثر و مداوم از خدمات ارایه شده، موجب شده است تا دامنه‌ی مشتریان شاتل در حوزه‌ی خدمات اینترنت پرسرعت +ADSL2 به‌طور مداوم افزایش یابد و به مجموعه‌‌ای بزرگ از کاربران خانگی و سازمان‌ها و موسسات تبدیل شود.
 • خدمات اینترنت پرسرعت +ADSL2 شاتل در تهران، تقریبا شامل همه مناطق مخابراتی می‌شود و در شهرها و استان‌های مختلف کشور نیز، ۳۱ استان کشور با گستره‌ی وسیعی از مناطق مخابراتی، تحت پوشش این خدمات قرار دارند.

شرایط خرید سرویس اینترنت +ADSL2 شاتل

 • پیش از اقدام برای خرید اینترنت +ADSL2 شاتل به این نکته دقت کنید که سرویس‌ها به فراخور وجود امکانات مخابراتی در شهرها و مراکز مخابراتی مختلف ارایه خواهند شد. برای آگاهی از امکان ارایه خدمات اینترنت +ADSL2 شاتل در مرکز مخابراتی محل سکونت‌تان، کافی‌ست با کارشناسان فروش شاتل (تلفن 91000000) تماس بگیرید یا سفارش خود را از طریق سایت شاتل ثبت و ارسال فرمایید.
 • در نظر داشته باشید برای خرید آنلاین بسته‌های اینترنت +ADSL2 شاتل به محض ورود به وب‌سایت خرید آنلاین ابتدا باید امکان سرویس‌دهی در مرکز مخابراتی محل سکونت خود را بررسی کنید. برای مشاهده‌ی فهرست مراکز مخابراتی یاد شده، می‌توانید این‌جا کلیک کنید.
 • در این مطلب می‌توانید قیمت سرویس‌های اینترنت +ADSL2 شاتل و ویژگی‌های آن‌ها را با یک‌دیگر مقایسه و بهترین و مناسب‌ترین سرویس اینترنت +ADSL2 شاتل را انتخاب کنید.
 • این مطلب تنها برای مقایسه قیمت‌های اینترنت +ADSL2 شاتل در نظر گرفته شده است. برای استفاده از خدمات و محصولات شاتل موبایل یا خرید سیم کارت و اعتبار می‌توانید به وب‌سایت شاتل‌موبایل مراجعه فرمایید.
 • همان‌گونه که می‌دانید قیمت اینترنت +ADSL2  شاتل با توجه به ویژگی‌های زیادی همچون کیفیت، SLA، پشتیبانی، آستانه مصرف و … می‌تواند متغیر باشد. برای انتخاب و خرید بهترین اینترنت +ADSL2 شاتل باید علاوه بر قیمت، به ویژگی‌هایی همچون سرعت، کیفیت، پشتیبانی 24 ساعته، پایداری، و تطابق کیفیت واقعی با کیفیت قید شده در قرارداد نیز توجه کنید.

مطلب پیشنهادی

 مقایسه‌ قیمت بسته‌های اینترنت همراه ایرانسل، همراه اول، رایتل و شاتل موبایل
بسته‌های اینترنتی همراه اول،ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل

سرویس‌های اینترنت +ADSL2 شاتل

 • شاتل اینترنت پرسرعت +ADSL2 را در قالب سرویس‌های Fair و FairLight و در دو نوع نقره‌ای و برنزی ارایه می‌کند.
 • در ادامه مطلب می‌توانید قیمت‌های اینترنت +ADSL2 شاتل را در هر یک از این دو گروه مشاهده و با یکدیگر مقایسه کنید و بر اساس قیمت و ویژگی‌های آن‌ها سرویس مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 منظور از سرویس‌های fair با خدمات طلایی، نقره‌ای و برنزی چیست؟

 • سرویس‌های Fair‌ با خدمات طلایی سرویس‌هایی هستند که با توجه به ویژگی‌ها و خدمات خاصی که به کاربر ارایه می‌دهند نسبت به سایر سرویس‌ها متمایز هستند.
 • این ویژگی‌ها در حال حاضر فقط توسط شرکت شاتل و بر روی سرویس‌های FairGold ارایه می‌شوند که از مهم‌ترین ویژگی‌های این سرویس‌ها می‌توان به تضمین کیفیت در 99/9٪ موارد بر اساس مصوبه‌ی 2-177 سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی اشاره کرد.
 • همچنین، SLA سرویس‌های Fair‌ با خدمات نقره‌ای 99٪ و سرویس‌های برنزی 98٪ موارد مصوبه یاد شده است.

 اینترنت +ADSL2 شاتل سرویس Fair با خدمات نقره‌ای

 • سرویس‌های غیرحجمی شاتل با عنوان سرویس‌‌های Fair، شامل سرعت‌های 512Kbps تا 16Mbps است.
 • هریک از این سرویس‌ها آستانه مصرف منصفانه‌ای دارند که می‌تواند برای مرور ترافیک داخلی یا بین‌الملل مصرف شود.
 • مشترک در هر سرویس می‌تواند به اندازه دو برابر ترافیک بین‌الملل‌، از ترافیک داخلی استفاده کند. برای مثال اگر آستانه مصرف منصفانه شما 25 گیگابایت باشد، شما اگر همه این ترافیک را به ترافیک بین‌الملل اختصاص بدهید به اندازه 12.5 گیگابایت ترافیک خواهید داشت.
 • ترکیب استفاده از این ترافیک به نوع نیاز کاربر بستگی دارد ممکن است کاربرانی مایل باشند همه‌ی حجم 25 گیگابایتی این ترافیک را به ترافیک داخلی اختصاص دهند.
 • در پایان هر ماه آستانه مصرف منصفانه مشترک صفر می‌شود و بار دیگر به وضعیت اولیه برمی‌گردد.

جدول اینترنت +ADSL2 شاتل- سرویس Fair با خدمات نقره‌ای

در جدول زیر تمام بسته‌های اینترنت  +ADSL2 شاتل سرویس Fair با خدمات نقره‌ای که شامل سرعت‌های 512Kbps تا 16Mbps است را مشاهده می‌نمایید.

شما می‌توانید قیمت‌های اینترنت +ADSL2 شاتل را در این جدول مشاهده و بر اساس قیمت و ویژگی‌های آن‌ها بسته مورد نظر خود را انتخاب  و در ادامه به خرید آنلاین بپردازید.

https://www.shabakeh-mag.com/sites/default/files/images/body/%D9%86%D9%82%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%AA%D9%84-1401-adsl_0.jpg

 • جهت خرید آنلاین اینترنت +ADSL2 شاتل- سرویس Fair با خدمات نقره‌ای روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

جدول سرویس اینترنت +ADSL2 شاتل FairLight با خدمات برنزی

 • سرویس‌های غیرحجمی شاتل با عنوان سرویس‌‌های Fair، شامل سرعت‌های 512Kbps تا 16Mbps است.
 • هریک از این سرویس‌ها آستانه مصرف منصفانه‌ای دارند که می‌تواند برای مرور ترافیک داخلی یا بین‌الملل مصرف شود.
 • مشترک در هر سرویس می‌تواند به اندازه دو برابر ترافیک بین‌الملل‌، از ترافیک داخلی استفاده کند. برای مثال اگر آستانه مصرف منصفانه شما 25 گیگابایت باشد، شما اگر همه این ترافیک را به ترافیک بین‌الملل اختصاص بدهید به اندازه 12.5 گیگابایت ترافیک خواهید داشت.
 • ترکیب استفاده از این ترافیک به نوع نیاز کاربر بستگی دارد ممکن است کاربرانی مایل باشند همه‌ی حجم 25 گیگابایتی این ترافیک را به ترافیک داخلی اختصاص دهند.
 • در پایان هر ماه آستانه مصرف منصفانه مشترک صفر می‌شود و بار دیگر به وضعیت اولیه برمی‌گردد.
 • از جمله مزایای سرویس‌های برنزی نیز (با توجه به تعرفه) می‌توان به پشتیبانی حضوری رایگان (2 بار در سال)، ارسال رایگان مدارک و تجهیزات، اولویت پاسخ‌گویی در مرکز تماس، محافظت از حملات DDoS، امکان استفاده از پروفایل Game به صورت رایگان و روزآمدسازی خودکار نرم افزار تجهیزات (Firmware Update) اشاره کرد. 

جدول اینترنت +ADSL2 شاتل- سرویس Fair با خدمات برنزی

در جدول زیر تمام بسته‌های اینترنت +ADSL2 شاتل سرویس Fair با خدمات نقره‌ای که شامل سرعت‌های 512Kbps تا 16Mbps است را مشاهده می‌نمایید.

شما می‌توانید قیمت‌های اینترنت +ADSL2 شاتل را در این جدول مشاهده و بر اساس قیمت و ویژگی‌های آن‌ها بسته مورد نظر خود را انتخاب  و در ادامه به خرید آنلاین بپردازید.

https://www.shabakeh-mag.com/sites/default/files/images/body/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%B2%DB%8C%D9%81--%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%D8%A7%D8%AA%D9%84-1401-adsl.jpg

 • جهت خرید آنلاین اینترنت +ADSL2​​​​​​​ شاتل- سرویس Fair با خدمات برنزی روی لینک زیر کلیک نمایید.

جدول اینترنت +ADSL2 شاتل سرویس FairLight با خدمات برنزی

 •  اینترنت +ADSL2 شاتل سرویس FairLight با خدمات برنزی بسته به کشش خط تلفن شما می‌تواند تا 16 مگابیت بر ثانیه سرعت داشته باشد.
 • جهت خرید آنلاین اینترنت +ADSL2 شاتل سرویس FairLight با خدمات برنزی  اینجا کلیک نمایید.

https://www.shabakeh-mag.com/sites/default/files/images/body/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%B2%DB%8C-2%D9%81--%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%D8%A7%D8%AA%D9%84-1401-adsl.jpg

 

ویژگی های خدمات سرویس‌های اینترنت +ADSL2 شاتل

 • افزون بر پشتیبانی 24 ساعته و پشتیبانی هوشمند و خودکار (بدون کمک کاربر) که هم شامل سرویس‌های Fair و FairLight با خدمات برنزی و هم سرویس‌های Fair با خدمات نقره‌ای می‌شود، سرویس‌های نقره‌ای شاتل از مزایایی همچون پشتیبانی حضوری رایگان(2بار در سال)، ارسال رایگان مدارک و تجهیزات، اولویت پاسخ‌گویی در مرکز تماس، محافظت از حملات DDoS، امکان استفاده از پروفایل Game به صورت رایگان و روزآمدسازی خودکار نرم افزار تجهیزات (Firmware Update) نیز برخوردار خواهند بود.  بی‌تردید سرویس‌های Fair و FairLight با خدمات برنزی نیز می‌توانند از خدمات یاد شده بر اساس تعرفه بهره‌مند شوند.
 • کاربران می‌توانند این سرویس‌ها را برای دوره‌های سه‌، شش و دوازده ماهه نیز خریداری کنند.
 • خرید سرویس به صورت شش‌ماهه و یک‌ساله، به ترتیب مشمول 5 و 10 درصد تخفیف خواهد بود. درنظر داشته باشید آستانه مصرف منصفانه برای دوره‌های بالاتر از یک ماه نیز، مطابق جدول بالا به صورت ماهانه روی سرویس اعمال خواهد شد.

ویژگی‌ها و مزایای هر کدام از خدمات نقره‌ای و برنزی شاتل 

 • شما می‌توانید ویژگی‌ها و مزایای هر کدام از خدمات نقره‌ای و برنزی شاتل را در ادامه مشاهده فرمایید.

 

* با توجه به آن‌که قیمت ترافیک داخلی (وب‌سایت‌های منتخب ایران) به‌صورت نیم‌بها (نصف تعرفه ترافیک اینترنت “بین‌الملل”) محاسبه می‌شود، مجموع آستانه مصرف منصفانه ماهانه که به معنی ترافیک داخلی قابل استفاده‌ی هر سرویس است، دو برابر ترافیک معادل بین‌الملل خواهد بود.

* بر اساس مصوبه ۱۵۵ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، حداقل سرعت ارسال به میزان یک هشتم حداقل سرعت دریافت خواهد بود.

* بستر خط تلفن خارج از تعهدات شاتل بوده و میزان دریافت و ارسال سرویس‌ها که در این فرم آورده شده به صورت حداکثر بوده است و بسته به شرایط خط، راه‌اندازی و مسئولیت آن بر عهده خریدار است. در صورت عدم امکان ارایه سرویس با سرعت مورد نظر، شاتل متعهد می‌شود که با بالاترین سرعت سازگار با خط مشترک، سرویس را ارایه دهد. در این صورت ما به‌التفاوت هزینه سرویس سازگار با خط مشترک با سرویس خریداری شده، بعد از مشخص شدن سرعت نهایی سرویس، به حساب بستانکاری مشترک ثبت و یا در صورت درخواست ایشان به وی بازگردانده می‌شود.

افزون بر بیش از ۱۰۰۰ وب‌سایت ایرانی که از ترافیک نیم‌بها برخوردار هستند، شما می‌توانید محتوای برخی از سایت‌های داخلی را به صورت کاملا رایگان مورد استفاده و بازدید قرار دهید. این شرایط ویژه پیرو توافق‌های صورت گرفته میان شرکت شاتل و این وب‌سایت‌ها و برای جلب رضایت بیش ‌از پیش کاربران در نظر گرفته شده است.

 ترافیک پیام‌رسان‌های داخلی مورد تایید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، یک سوم بها محاسبه می‌شود.

آستانه مصرف ماهانه هر سرویس، حجم مشخصی دارد که برای مصرف یک ماهه‌ی هر سرویس در نظر گرفته شده است.  این حجم از ترافیک برای هر ماه ثابت است و قابل انتقال به ماه‌های قبل یا بعد خود نیست. بنابراین اگر اشتراک بیش از یک ماه را تهیه کنید، نمی‌توانید مجموع ترافیک دوره را در یک ماه مصرف کنید و اگر مصرف شما در هر ماه از آستانه مجاز ترافیک ماهانه فراتر رود، سرعت سرویس‌‌تان به حد قانونی مندرج در مصوبه ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات تغییر خواهد کرد.

روش‌های خرید خدمات اینترنت +ADSL2 شاتل

خرید خدمات اینترنت +ADSL2​​​​​​​  شاتل هم اینک به روش‌های آنلاین، تلفنی یا حضوری انجام می‌شود. در نمودار زیر می‌توانید اختلاف زمان انجام این فرآیند به روش‌های مختلف را مشاهده فرمایید:

 • زمان‌های ارایه شده، تقریبی‌ست و بسته به آن که سفارش در چه روزی از هفته (ابتدا یا پایان هفته) ثبت شده باشد، می‌تواند متفاوت باشد.
 • همان طور که مشاهده می‌فرمایید، بخشی از زمان یادشده خارج از اختیار شرکت شاتل است و می‌تواند بسته به مرکز مخابراتی متغیر باشد.
 • همکاری مشتری در تهیه‌ی مدارک، پاسخ‌گویی به تلفن و حضور برای نصب تاثیر به سزایی بر مدت زمان انجام کار دارد.
 • گاهی ممکن است اختلالاتی در خط تلفن پس از رانژه شدن باشد که در این صورت، باید این اختلال توسط مرکز مخابراتی پس از نصب بر‌طرف شود.

 

​​بروشور دیجیتال راهنمای آماده سازی شرایط محیطی پیش از نصب +ADSL2

 

 

ویژگی های خدمات سرویس‌های اینترنت +ADSL2 شاتل

براساس سیاست‌های تشویقی شاتل، مشتریان می‌توانند با پرداخت ۲۵۰۰۰  تومان در ماه و خرید بسته‌های ترافیک شبانه ، در ساعات 1 تا 8 بامداد بدون محاسبه ترافیک از سرویس اینترنت خود استفاده کنند. تبادل ترافیک تضمین شده برای این بسته، ۱۰ گیگابایت ترافیک بین‌الملل و ۲۰ گیگابایت ترافیک ایران است.

FG و NFG

 • به سرویس‌هایی که به همراه آنها بسته شبانه خریداری شده باشد، FG و به سرویس هایی که این بسته را نداشته باشند، NFG گفته می‌شود.

قیمت ترافیک داخلی

 • گفتنی‌ست، قیمت ترافیک داخلی (وب‌سایت‌های منتخب ایران) به‌صورت نیم‌بها (نصف تعرفه ترافیک اینترنت “بین‌الملل”) محاسبه می‌شود.

منظور از آستانه مصرف منصفانه چیست؟

 • منظور از آستانه مصرف منصفانه، حداکثر میزان تبادل ترافیک مجاز در یک ماه (دریافت و ارسال) است. لازم به توضیح است که در سرویس های چند‌ماهه نیز آستانه مصرف منصفانه به صورت ماهانه محاسبه می‌شود و هنگام عبور از آستانه مصرف منصفانه، امکان استفاده از آستانه مصرف منصفانه ماه های آتی وجود ندارد.

کاربران می توانند به اندازه‌ی نیمی از حجم سرویس را برای ترافیک بین‌الملل استفاده کنند. چه آن که این عزیزان امکان استفاده‌ی ترکیبی از ترافیک بین‌الملل و داخلی را نیز خواهند داشت به گونه‌ای که حتا قادر خواهند بود همه‌ی ترافیک سرویس را برای ترافیک داخلی مصرف کنند.

پس از رسیدن به آستانه مصرف منصفانه، سرعت سرویس‌ به حد قانونی مندرج در مصوبه ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات محدود می‌شود. اما مشتریان می‌توانند با خرید حجم ترافیک دلخواه به سرعت اصلی سرویس خود بازگردند.

پیامک‌های اطلاع‌رسانی شاتل

 • اگر گزینه‌ی «هزینه‌ی پیامک خودکار» روی صورت‌حساب شما فعال باشد، پیامک‌های اطلاع‌رسانی شاتل برای شما ارسال و به ازای هر ماه اشتراک، مبلغ ۱۰۰۰ تومان به علاوه مبلغ مالیات بر ارزش افزوده به صورت‌حساب شما افزوده می‌شود.
 • به هزینه‌های بالا، مبلغ مالیات ارزش افزوده مطابق با قانون برنامه پنجم توسعه کشور اضافه خواهد شد.
 • برای اطلاع از شیوه محاسبه تعرفه خدمات اینترنت پرسرعت شاتل بر اساس مصوبه 266 سازمان تنظیم مقررات می‌توانید این توضیحات را مطالعه فرمایید.

پشتیبانی شاتل

 • پشتیبانی ۲۴ ساعته در همه استان‌های کشور ویژگی مشترک تمام سرویس‌های شاتل است.
 • خرید ترافیک اضافه تنها با انتخاب بسته‌های ترافیکی امکان‌پذیر است.
 • با توجه به این که سرعت دریافت اطلاعات (سرعت دانلود) بر اساس کیلوبایت بر ثانیه نمایش داده می‌شود، برای تبدیل سرعت‌ سرویس‌های‌ بالا به کیلوبایت بر ثانیه باید سرعت سرویس را به عدد ۸ تقسیم کنید. با خواندن این مقاله می‌توانید اطلاعات کامل‌تری در این باره به دست آورید.

تضمین سرعت سرویس‌ها

 • سرعت سرویس‌ها مطابق سرعت گفته شده در بالاست. حال آن که شاتل، سرعت هر یک از سرویس‌ها را برای ۹۵ درصد اوقات تضمین می‌کند.
 • در سرویس‌های بالا، انتقال آستانه مصرف منصفانه از یک ماه به ماه بعد امکان‌پذیر نیست مگر ترافیک های افزوده شده از محل خرید که به مدت یک‌سال قابلیت انتقال به دوره‌های بعدی را دارد.

هزینه‌ی راه‌اندازی و نصب سرویس‌ها

 • هزینه‌ی راه‌اندازی و نصب این سرویس‌ها مطابق مصوبات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ۱۵۰۰۰ تومان است.
 • مدت اعتبار قیمت: کلیه تعرفه‌ها طبق مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی محاسبه و تایید شده و تا زمانی که تغییر قیمتی توسط این سازمان صورت نگیرد، قیمت‌های یاد شده اعتبار خواهد داشت.
 • هزینه سیم و آماده سازی خطوط مشترکین توسط شرکت مخابرات ایران، ۶۰۰۰۰ تومان است که به قیمت‌های بالا افزوده خواهد شد. لازم به توضیح است این هزینه برای ارایه سرویس اختصاصی شاتل در مجتمع‌های مسکونی و تجاری، ۳۰۰۰۰ تومان است.

ایسوس

نظر شما چیست؟