راه حل جدید دولت برای کمک به پیام‌رسان‌های داخلی
داخلی مصرف کنید، ارزان‌تر است!
دولت در تلاش است به هر نحو ممکن مردم را به سمت استفاده از پیام‌رسان داخلی سوق دهد.

همان طور که در این مطلب هم به آن اشاره کرده بودیم، دولت به دلایلی تصمیم دارد کاربران را مجاب کند که از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده کنند؛ اما این کوچ نیازمند مشوق‌های مختلفی است. یکی از این مشوق‌ها کاهش هزینه استفاده از پیام‌رسان داخلی بوده است و دولت دقیقا دست روی همین نقطه گذاشته است.

با هماهنگی صورت گرفته با اوپراتورهای مختلف، قرار بر این شده است که از این به بعد، ترافیک مصرفی اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل برای استفاده در پیام‌رسان‌های داخلی منتخب با ضریب یک سوم محاسبه شود. پیام‌رسان‌های منتخب نیز به این شرح اعلام شده‌اند: سروش، بیسفون، گپ و آی گپ. به این ترتیب، دانلود یک فایل ویدیویی 3 مگابایتی با اینترنت همراه ایرانسل از پیام‌رسان سروش، تنها 1 مگابایت از بسته شما کسر خواهد کرد. 

باید دید آیا این مسئله می‌تواند به قدر کافی روی تمایل مردم به استفاده از تلگرام تاثیر بگذارد یا خیر؟


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال