امنیت و سرعت بیشتر ارمغان اپل برای کاربران
سیستم‌ فایلی جدید مک در دو واژه سرعت و امنیت خلاصه می‌شود
اپل در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان خود از سیستم مدیریت فایلی جدیدی به نام APFS در ارتباط با سیستم‌عامل High Sierra رونمایی کرد. اپل تنها از یک نام خلاقانه (Apple File System ) در ارتباط با سیستم فایلی جدید خود استفاده نکرده است، این سیستم مدیریت فایلی در عمل امنیت بیشتر و سرعت بیشتری را در اختیار کاربران مک قرار خواهد داد.

اپل ادعا کرده است که سیستم‌عامل جدید High Sierra نسبت به اسلاف خود از سرعت بیشتری برخوردار خواهد بود و Apple File System نیز یکی از ارکان اصلی دستیابی به این مهم به شمار می‌رود. سیستم مدیریت فایلی جدیدی که دو فاکتور راندمان و امنیت را بهتر از گذشته در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

مطلب پیشنهادی

نگاهی به اسپیکر هوشمند خانگی هوم پاد اپل + گالری عکس
اسپیکر هوم پاد رقیب گوگل هوم و آمازون اکو شد!

این سیستم مدیریت فایلی ضمن آن‌که سرعت بالایی دارد، از فایل‌های بیشتری پشتیبانی می‌کند. به‌طوری که به شما اجازه می‌دهد حجم بسیار بالایی از فایل‌ها را تنها روی یک ولوم تکی قرار دهید. امنیت هوشمندانه جدید همراه با رمزنگاری چند کلیدی به هکرها، مجرمان سایبری و حتا بدافزارهای جاسوسی اجازه نخواهد داد حتا در صورت سرقت فیزیکی درایو شما این رمزنگاری را شکسته و به فایل‌های شما دسترسی داشته باشند. این رمزنگاری به شیوه‌ای یکپارچه در تمامی دستگاه‌های طراحی شده از سوی اپل مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

لازم به توضیح است که این سیستم مدیریت جدید فایلی با همه درایوهای قالب‌بندی شده بر مبنای سیستم HFS سازگاری دارد. Apple File بدون شک یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌هایی است که سیستم‌عامل macOS آن‌را دریافت کرده است. به واسطه آن‌که طیف گسترده‌ای از مردمی که از محصولات اپل استفاده می‌کنند کارهای سنگینی همچون ویرایش فیلم‌ها و صداها را روی دستگاه‌هایی انجام می‌دهند که به سیستم‌عامل‌های مک تجهیز شده‌اند.

کریگ فدریکی، در کنفرانس دیشب به روی صحنه رفت و اعلام کرد سرعت کپی کردن فایل‌ها در سیستم مدیریت جدید فایلی سریع‌تر از سیستم‌ فایلی HFS خواهد بود. این سیستم فایلی حتا اگر شما در حال مدیریت کردن فایل‌های زیادی باشید بازهم زمان تاخیر خیلی کمی خواهد داشت. اپل می‌گوید: «سیستم مدیریت فایلی پیشرفته برای کار کردن با رسانه‌های ذخیره‌ساز جدیدی همچون حافظه‌های SSD، فلش، درایوهای USB و Lightning بهینه شده است.

این سیستم فایلی در آینده به سادگی قادر خواهد بود خود را با رسانه‌های ذخیره‌ساز آینده نیز وفق دهد.» اپل گفته است همراه با ورود سیستم فایلی جدید، برنامه کاربردی جدیدی به نام Files به iOS افزوده خواهد شد. همچنین یک رابط کاربری شبیه به Finder مک نیز به سیستم‌عامل همراه این شرکت افزوده خواهد شد. شاید پشتیبانی از فضاهای ذخیره‌ساز ثالثی همچون دراپ‌باکس، وان درایو و گوگل درایو یکی دیگر از مزیت‌های شاخص سیستم فایلی جدید باشد.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟