تعامل خودپردازها و گوشی‌های هوشمند
بدون کارت اعتباری از خودپردازهای بانک‌ها پول بگیرید
این‌گونه به نظر می‌رسد که سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ مالی به دنبال آن هستند تا به عمر کارت‌های اعتباری و کارت‌های هدیه پایان دهند. به گونه‌ای که در آینده‌ای نه چندان دور کاربران برای دریافت وجه نقد از دستگاه‌های خودپرداز از گوشی هوشمند خود استفاده کنند.

ولز فارگو یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های ایالات متحده که بانکی چند میلیتی بوده و به بیش از 70 میلیون مشتری در 35 کشور جهان سرویس‌های مالی ارائه می‌کند به تازگی اعلام کرده است بیش از دو میلیون حساب غیر واقعی را تحت نام مشتریان این بانک را شناسایی کرده است. اما رویکردهای پرداختی جدید این مشکلات را به خوبی حل خواهند کرد.

در 27 مارس شعبه مرکزی ولز فارگو واقع در سان فرانسیسکو در رویکردی جدید به 13 هزار نفر از دارندگان حساب این بانک اجازه داد از مکانیزم جدیدی برای وجه نقد از دستگاه‌های خودپرداز استفاده کنند. به طوری که مالکان حساب بدون نیاز به لمس فیزیکی دستگاه خودپرداز قادر به استفاده از آن باشند. به این ترتیب مالکانی که دارای گوشی هوشمند بودند این شانس را پیدا کردند تا از گوشی همراه خود همانند یک کارت اعتباری استفاده کنند.

مطلب پیشنهادی

دانلود کنید: اپلیکیشن‌های بانک‌‌های معروف ایرانی
معرفی اپلیکیشن‌‌های بانکداری الکترونیک

رویترز گزارش کرده است به جای روش قدیمی و سنتی وارد کردن کارت به درون دستگاه، مشتریان ولز فارگو می‌توانند از برنامه کاربردی این بانک استفاده کنند. این برنامه یک کد هشت رقمی را همراه با شماره پین کد مشتری تولید می‌کند که به مشتریان اجازه می‌دهد پول نقد را از دستگاه خودپرداز برداشت کنند. جاناتان ولین، رییس دستگاه‌های خودپرداز ولز فارگو در این ارتباط گفت: «بدون شک امنیت یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌هایی است که راهکارهای بدون کارت ارائه می‌کنند. در این راهکار از الگوی احراز هویت دو عاملی استفاده می‌شود که به میزان قابل توجهی خطر تقلب را کاهش می‌دهد.»

مطلب پیشنهادی

حمله به بانک Lloyds سه روز به طول انجامید

عدم نیاز به وارد کردن کارت فیزیکی درون دستگاه خودپرداز به شکل قابل توجهی خطرات ناشی از جعل این‌گونه کارت‌ها را به حداقل خواهند رساند، در نتیجه دیگر نیازی نخواهید داشت تا کارت هدیه خود را برای خرید از خانه خارج کنید. ولز فارگو تنها بانکی نیست که به دنبال حذف کارت‌های اعتباری در زمان انجام تراکنش‌های مالی با دستگاه‌های خودپرداز است. بانک امریکا (Bank of America) نیز سال گذشته میلادی به کاربران خود اجازه داد از طریق برنامه اپل پلی وجوه نقد مورد نیاز خود را برداشت کنند.

همچنین شرکت‌هایی همچون FIS و Payment Alliance International که تمرکزشان بر دستگاه‌های خودپرداز است، سال گذشته میلادی همکاری مشترکی را با یکدیگر آغاز کردند تا 70 هزار دستگاه خودپرداز را به گونه‌‌ای آماده کنند که بدون نیاز به کارت به مشتریان سرویس‌دهی کنند. در واقع، در آینده نزدیک برای دریافت وجه نقد دیگر نیازی به کارت‌های هدیه نخواهید داشت. اما سوال اصلی این است، آیا در آینده شاهد Bitcoin ATM خواهیم بود؟ چه بر مبنای بیت‌کوین و چه بر مبنای گوشی هوشمند در آینده ما شاهد بانک‌داری بدون کارت خواهیم بود. در حقیقت این آینده از هم اکنون پیش روی دیدگان ما قرار گرفته است!

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه         ثبت اشتراک نسخه  آنلاین 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال