کنسول بازی جدید نینتندو دو برابر قدرت‌مندتر در حالت داک
کنسول نینتندو سوییچ قوی تر از Wii U؛ ضعیف‌تر از PS4
به‌نظر شما کنسول بازی بعدی نینتندو چقدر قدرت دارد؟ در حال حاضر؛ هیچ‌کس پاسخ این سئوال را نمی‌داند و باید تا ژانویه 2017 و عرضه این دستگاه به بازار صبر کرد تا به پاسخ رسید. اما اگر به گزارش اخیری که توسط "یوروگیمر" منتشر شده؛ استناد کنیم؛ پیدا کردن پاسخ این سئوال کمی پیچیده می‌شود.

بر اساس مشخصاتی که در اختیار توسعه‌دهندگان قرار گرفته؛ قدرت و کارایی "سوییچ نینتندو" با توجه به نوع استفاده از آن؛ تغییر می‌کند: در داک مخصوص قرار گرفته باشد؛ در حالت TV باشد یا این‌که در حالت گیمینگ پرتابل استفاده شود.

از نظر فنی؛ منابعی که با این سیستم آشنایی دارند برای سخت‌افزار نهایی نینتندو سوییچ دو نوع مختلف از پردازنده گرافیکی را ارائه کرده‌اند: یکی مدل پرتابل یا قابل حمل که خارج از داک قرار دارد که در این حالت؛ انویدیا Tegra GPU با سرعت 307.2 مگاهرتز کار می‌کند و دیگری حالت داک و بر پایه تلویزیون است که سرعت آن حدودا دو برابر یعنی 768 مگاهرتز می‌شود.

مطلب پیشنهادی

فروش کنسول بازی سونی PS4 از مرز 50 میلیون گذشت
رقابت نفس‌گیر در دنیای کنسول‌های بازی

با کمی محاسبه تقریبی با استفاده از چیپ‌ست Tegra X1؛ می‌توان حدس زد که این کنسول قادر است تا 400 گیگافلاپ را روی FP32 در حالت داک اجرا کند. اگر این اعداد شما را گیج می‌کند چندان نگران نباشید. به‌طور خلاصه؛ نینتندو سوییچ به‌طور قطع از نظر قدرت یک سروگردن بالاتر از Wii U است. اما در مقایسه با سایر رقبای نام‌آشنای بازار حدود چند صد یا هزار گیگافلاپ کمتر دارد.

با این وجود؛ هیچ‌کس انتظار این را نداشت که کنسول جدید نینتندو از نظر قدرت و کارایی هم‌ردیف ایکس‌باکس وان یا پلی‌استیشن 4 باشد. سالها است که نینتندو از گردونه رقابت خارج شده و هنوز هیچ حرکت و اقدامی از سوی آن‌ها دیده نشده که بتوان متقاعد شد در طی دهه آینده کنسول بازی نینتندو به سطح قابل قبولی از قدرت برسد. این مسئله در مورد نینتندو سوییچ هم صدق می‌کند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟