رقابت نفس‌گیر در دنیای کنسول‌های بازی
فروش کنسول بازی سونی PS4 از مرز 50 میلیون گذشت
باز هم یک موفقیت دیگر برای سونی و محصول پلی‌استیشن این شرکت. سونی اعلام کرد که تا این هفته موفق شده بیشتر از 50 میلیون دستگاه پلی‌استیشن 4 بفروشد. این کنسول بازی که ماه نوامبر سال 2013 میلادی به جهانیان معرفی شد در آخرین خبری که مربوط به ماه می سال جاری می‌شد، توانسته بود از مرز 40 میلیون عبور کند.

این میزان فروش شامل دستگاه اصلی PS4؛ مدل اسلیم این کنسول که اخیرا معرفی شد؛ و هم‌چنین مدل فوق پیشرفته PS4 Pro که ماه گذشته رونمایی شد؛ می‌شود. البته سونی اذعان کرده که این رقم خیره‌کننده مرهون فروش بالا در جمعه سیاه معروف است که توانست بهترین هفته فروش را برای دستگاه پلی‌استیشن در تاریخ این شرکت رقم بزند.

مطلب پیشنهادی

سونی از کنسول بازی PS4 Pro رونمایی کرد + گالری عکس
سخت‌افزاری جدید برای لذت از 4K

همان‌طور که می‌دانید رقیب اصلی سونی و پلی‌استیشن در دنیای کنسول‌های بازی؛ دستگاه ایکس‌باکس وان مایکروسافت است. اما با توجه به این‌که هنوز مایکروسافت آمار فروشی در این زمینه ارائه نکرده است؛ نمی‌توان فروش PS4 را با آن مقایسه کرد. با این وجود؛ به‌گفته NPD؛ ایکس‌باکس وان در ماه‌های اخیر فروش بسیار چشم‌گیرتری نسبت به PS4 داشته است. دلیل اصلی آن‌هم؛ معرفی نسخه کوچک ایکس‌باکس وان S بوده است.

شرکت انویدیا در ماه آگوست تخمین زد که بیشتر از 29 میلیون دستگاه ایکس‌باکس وان نصب شده است. حالا باید منتظر پاییز سال آینده باشیم؛ یعنی زمانی‌که قرار است کنسول پیشرفته مایکروسافت؛ دستگاه Project Scorpio که قادر به پخش فرمت 4K است معرفی شود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟