سفر مجازی به درون تصاویر
ویژگی منحصر به فرد فیلم‌های 360 درجه فیسبوک
همان‌گونه که اطلاع دارید فیسبوک چند روز پیش ویژگی فیلم‌های 360 درجه را رسما معرفی کرد. این ویژگی پیشرفته و کاربردی به کاربر این توانایی را می‌دهد تا به راحتی با حرکت دادن ماوس در کامپیوترهای شخصی یا با حرکت انگشت در دستگاه‌های همراه این توانایی را داشته باشد تا یک صحنه را از زوایای مختلفی مشاهده کند.

1606683296_1_0.gif

اگر تجربه مشاهده این چنین فیلم‌هایی را دارید به خوبی می‌دانید که این ویژگی یک سفر مجازی را در اختیار شما قرار می‌دهد. درست به همان شکلی که وارد یک موزه می‌شوید و قادر هستید به اطراف حرکت کرده و محیط را مشاهده کنید در فیلم‌های 360 درجه نیز چنین قابلیت کاربردی و جذابی را در اختیار دارید.

اکنون این ویژگی به شبکه اجتماعی فیسبوک اضافه شده است. بدون شک این رویکرد فیسبوک در ارتباط با فیلم‌های 360 درجه باعث به وجود آمدن انقلابی در ارتباط با واقعیت مجازی خواهد شد. ویژگی فوق در آینده به فیسبوک اجازه خواهد داد تا قدرت بیشتری به هدست واقعیت مجازی خود بیافزاید. فیسبوک در همین ارتباط صفحه ویژه Facebook360 را راه‌اندازی کرده است.

زمانی که به این صفحه مراجعه کنید این توانایی را خواهید داشت تا تصاویر قرار گرفته در پست‌ها را در زوایای مختلف به چرخش درآورده و آن‌ها را مشاهده کنید. همچنین یک ابزار کنترل تصویر نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد تا با استفاده از آن بتوانید به مکان مرکزی تصویر بروید. به طور مثال با این تور مجازی قادر خواهید بود در اتاق ون گوگ حرکت کنید. همان‌گونه که در شکل زیر مشاهده می‌کنید، یک تصویر از زوایای مختلفی قابل مشاهده است.

یک ویدیو 360 درجه با استفاده دوربینی تهیه می‌شود که قادر است به طور همزمان یک نمای 360 درجه از یک صحنه را ثبت کند. بازدیدکنندگان این توانایی را دارند تا با چرخاندن یک ویدیو 360 درجه به تماشای زوایای مختلف بپردازند. اگر ویدوی شما توسط دوربینی تهیه شده باشد که به صورت 360 درجه همه چیز را ضبط کرده باشد به این معنا است که متادیتاهای مربوطه در این فیلم قرار گرفته است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟