استراتژی‌های بلندمدت و تاثیرگذار سامسونگ
سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری سامسونگ در بازار تولید تراشه‌
بعد از اعلام خبر سرمایه‌گذاری 24 میلیارد دلاری در صنعت نیمه‌هادی‌ها و فناوری صفحه‌نمایش‌ها در سال جاری میلادی، اکنون سامسونگ اعلام کرده است که در نظر دارد یک میلیارد دلار نقدینگی در زمینه تولید تراشه‌ها به بازار ایالات متحده تزریق کند. این سرمایه‌گذاری‌های عظیم به ما اعلام می‌دارند که سامسونگ به سمت رویکردی در حال گرایش است که در آینده به یکی از قطب‌های اصلی دنیای فناوری در زمینه ارائه راه‌کارهای نوین و کاربردی تبدیل خواهد شد.

shabake-mag.jpg

سامسونگ به منظور افزایش توانایی خود در تولید در نظر دارد یک میلیارد دلار در واحد Samsung Austin Semiconductor واقع در تگزاس سرمایه‌گذاری کند. سامسونگ این سرمایه‌گذاری را در جهت بهبود تولید سیستم فعلی خود موسوم به LSI سرنام large scale integration که در زمینه تولید مدارهای یکپارچه فعال است، اختصاص خواهد داد. سامسونگ در خصوص این سرمایه‌گذاری اعلام داشته است: «با توجه به این‌که میزان تقاضا برای تراشه‌های پیشرفته روبرو رشد بوده و انتظار می‌رود در آینده طیف گسترده‌ای از گوشی‌های هوشمند از این تراشه‌ها استفاده کنند، در نتیجه به منظور تقویت خط تولید خود این سرمایه‌گذاری را انجام خواهد داد.»

مطلب پیشنهادی

سامسونگ به دلیل عدم عرضه نوت 7 مبلغ 5 میلیارد دلار ضرر می‌کند!

خبر این سرمایه‌گذاری درست یک هفته بعد از آن اعلام شد که سامسونگ اعلام کرد نزدیک به 24 میلیارد دلار در واحد تراشه‌های V-NAND و صفحه‌نمایش‌های OLED سرمایه‌گذاری خواهد کرد. نکته قابل تعملی که در این زمینه وجود دارد این است که سرمایه‌گذاری امسال سامسونگ در حوزه صفحه‌نمایش‌های OLED در مقایسه با نمونه مشابه سال قبل یک رشد دو برابری را تجربه کرده است. افزایش سرمایه‌گذاری در ارتباط با صفحه‌نمایش‌های OLED نشان می‌دهد که استقبال از این فناوری در یک سال گذشته چشم‌گیر بوده است. از طرفی این سرمایه‌گذاری عظیم بدون شک به رشد اقتصادی و شکوفایی تگزاس کمک فراوانی خواهد کرد. گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهند که واحد نیمه‌هادی سامسونگ واقع در تگزاس نزدیک به 10.755 شغل ایجاد کرده و سالانه 498 میلیون دلار به کارکنان خود دستمزد پرداخت می‌کند. سرمایه‌گذاری یک میلیاردی سامسونگ به ما اعلام می‌دارد که این شرکت برای حضور طولانی مدت در تگزاس برنامه‌ریزی کرده است.

مطلب پیشنهادی

تیزر تبلیغاتی فبلت گلکسی سی 9 سامسونگ منتشر شد
طراحی مسیر آنتن‌دهی جدید در گلکسی سی 9

حقیقتی که در ارتباط با سامسونگ وجود دارد این است که سامسونگ به طور فزاینده‌ای در حال تزریق پول و افزایش سرمایه‌گذاری در واحدهای تولیدی خودش است. در سال 2010 میزان سرمایه‌گذاری این شرکت 21 میلیارد وون (واحد پول کره جنوبی) بود و از آن سال به بعد هر ساله این رقم افزایش پیدا کرد، به طوری که پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال جاری میلادی به بالاترین حد خود برسد. آن‌گونه که از شواهد و قرائن پیداست، سامسونگ به دو بخش عمده بازار فناوری تراشه‌های حافظه V-NAND و صفحه‌نمایش‌ها انعطاف‌پذیر OLED علاقه‌مند شده است. این شرکت در ارتباط با صفحه‌نمایش‌های OLED نزدیک به 10.9 تریلیون وون سرمایه‌گذاری خواهد کرد. بسیاری از تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده‌اند که تقاضا برای OLED در سال آینده میلادی شتاب بیشتری خواهد گرفت. اپل و تولیدکنندگان چینی انتظار دارند نقش پر رنگی را در این زمینه بازی کنند. با ورود واقعیت مجازی تقاضا در این زمینه به اندازه‌ای افزایش پیدا خواهد کرد که در نهایت OLED به هنجار بازار فناوری تبدیل خواهد شد. البته این نکته را فراموش نکنید که V-NAND و OLED از جمله فناوری‌هایی هستند که از کمترین ریسک برخوردار هستند و به همین دلیل سامسونگ اطمینان دارد که تسلط بازار را در ارتباط با این فناوری‌ها به دست خواهد آورد. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟