کدام نسخه‌ها، فیمت و گارانتی
پیش‌بینی قیمت آیفون ۷ و شرایط عرضه آن در بازار ایران
بدون تردید به‌زودی شاهد رونمایی از آیفون 7 اپل و آغاز عرضه آن خواهیم بود. نسخه‌های مختلف آیفون 7 به تدریج به بازارهای داخلی کشورمان هم راه پیدا می‌کنند، اما سوال اصلی اینجا است که قیمت احتمالی نسخه‌های مختلف آیفون 7 اپل در بازار ایران چگونه خواهد بود؟ ما در این مقاله قصد داریم که به بررسی شرایط عرضه آیفون 7 پرداخته و پیش‌بینی از قیمت احتمالی نسخه‌های مختلف آن در ایران داشته باشیم.

 

آیفون 7 به زودی از سوی شرکت اپل معرفی می‌شود. طبق روالی که اپل طی چند سال اخیر طی کرده، پیش‌بینی می‌کنیم که آیفون 7 در ماه سپتامبر (September) به طور رسمی معرفی شود.

مطلب پیشنهادی

۱۱ نکته‌ای که تا کنون درباره آی‌فون بعدی اپل فاش شده است!

تاکنون شایعات زیادی در رابطه با نسخه‌های مختلف این محصول شنیده‌ایم اما هدف ما در این مقاله بررسی جزئی این شایعات نیست، بلکه قصد داریم پیش‌بینی از قیمت احتمالی نسخه‌های مختلف آیفون 7 و شرایط عرضه آن در بازار ایران داشته باشیم. به طور کلی سوالاتی که سعی می‌کنیم در جریان این مقاله به دنبال پاسخ آن‌ها هستیم شامل موارد زیر می‌شوند:

 • آیفون 7 از نظر طراحی شامل چند نسخه خواهد بود؟
 • شرایط عرضه آیفون 7 در ایران چگونه است؟
 • قیمت احتمالی نسخه‌های مختلف آیفون 7 در ایران چقدر است؟

آیفون 7 از نظر طراحی شامل چند نسخه می‌شود؟

بدون تردید آیفون 7 از نظر طراحی حداقل شامل دو نسخه باشد. این دو نسخه به ترتیب آیفون 7 (iPhone 7) و آیفون 7 پلاس (iPhone 7 Plus) نام می‌گیرند. پیش‌بینی می‌کنیم که آیفون 7 و آیفون 7 پلاس از نظر ابعاد تقریبا مشابه با آیفون 6 اس (iPhone 6S) و آیفون 6 اس پلاس (iPhone 6S Plus) طراحی شوند. بنابراین احتمالا آیفون 7 اپل از صفحه نمایشی 4.7 اینچی بهره‌مند شده و آیفون 7 پلاس اپل به صفحه نمایشی 5.5 اینچی مجهز می‌شود.

نسخه‌های آیفون 7

اما برخی منابع خبری قابل اعتماد هم خبرهایی مبنی بر احتمال معرفی یک نسخه جدید از آیفون‌های اپل را در کنار آیفون 7 و آیفون 7 پلاس منتشر کرده‌اند. طبق ادعای این منابع، اپل در کنار دو آیفون نامبرده شده از آیفون دیگری با نام اختصاصی آیفون 7 پرو (iPhone 7 Pro) رونمایی می‌کند که در واقع نسخه پیشرفته‌تری از آیفون‌های جدید اپل خواهد بود.

مطلب پیشنهادی

اپل از آیفونی با صفحه‌نمایش خمیده رونمایی می‌کند!
شاید سامسونگ سازنده صفحه‌نمایش خمیده آیفون باشد

ظاهرا تفاوت اصلی آیفون 7 پرو با دو آیفون دیگر اپل در دوربین دستگاه و ظرفیت حافظه داخلی و رم آن خلاصه می‌شود. با وجود تمامی این تفاسیر هنوز قطعا مشخص نیست که رونمایی از محصولی با نام آیفون 7 پرو صحت دارد یا خیر!

شرایط عرضه آیفون 7 در ایران

در اواخر تیر ماه امسال آقای عباس نخعی مدیر کل دفتر مبارزه با قاچاق کالای هدف اعلام کرد که آیفون‌های قاچاق به زودی از بازارهای داخلی کشورمان جمع‌آوری می‌شوند! این خبر سروصدای زیادی در رسانه‌های خبری آنلاین برپا کرد. در این راستا عنوان شده بود که طبق قانون امور صنفی و حمایت از مصرف کنندگان، عرضه آیفون در بازار ایران با توجه به اینکه شرکت اپل در کشور نمایندگی رسمی ندارد مغایر با قانون است. به همین سبب طرح رجیستری آیفون‌ها مطرح شد.

اپل استور مجتمع چارسو

دیری نپایید که شاهد پلمپ شدن ناگهانی اپل استور مجتمع چارسو بودیم! این خبر در رسانه‌های داخلی به بازتاب چشمگیری داشت. به دنبال این جریانان اعلام شد که اپل در ایران هیچ نمایندگی رسمی ندارد و داشتن نمایندگی یک شرکت در ایران تنها تحت شرایطی امکان‌پذیر می‌شود که شرکت واسط با کمپانی اصلی قرارداد امضاء کند. حال به نظر می‌رسد که شرکت‌هایی قصد دارند تا نمایندگی رسمی اپل را در ایران کسب نموده و بدین ترتیب آیفون‌های اپل را تحت گارانتی و خدمات پس از فروش رسمی اپل روانه بازار کنند. ظاهرا در این راستا 9 شرکت اعلام آمادگی کرده بودند و اطلاعات تکمیلی آن‌ها همچنان در حال بررسی است.

مطلب پیشنهادی

واردکنندگان رسمی آیفون در ایران معرفی شدند!
این ۹ شرکت می‌توانند محصولات اپل را در ایران عرضه کنند

اگر رسیدگی به این موضوع با سرعت انجام گیرد، شاید شاهد عرضه آیفون 7 با گارانتی رسمی شرکت اپل در بازارهای داخلی ایران باشیم. البته شاید این گارانتی چندان مشابه با خدمات و گارانتی اپل در ایالات متحده نباشد، اما در هر صورت منجر به عرضه قانون‌مندانه‌تر آیفون 7 در ایران می‌شود که این امر خوشایند و جالب توجه است. البته باید در نظر داشت که احتمال به تصویب رسیدن این امر تا پیش از رونمایی آیفون 7 (ماه سپتامبر) کمی دور از انتظار خواهد بود با این وجود این موضوع غیرممکن نیست.

پیش‌بینی قیمت نسخه‌های مختلف آیفون 7 در بازار ایران

حال قصد داریم که پیش‌بینی از قیمت احتمالی نسخه‌های مختلف آیفون 7 در بازار داخلی کشورمان داشته باشیم. استراتژی اپل در قیمت‌گذاری آیفون‌هایش بسیار ساده و قابل پیش‌بینی است. اپل همواره با معرفی یک آیفون جدید، تقریبا قیمت نسخه قبلی آن آیفون را برای آیفون جدیدش در نظر می‌گیرد. به عنوان مثال اگر نسخه پایه‌ای آیفون 6 اس اپل هم اکنون با قیمت 800 دلار عرضه شود، نسخه‌ پایه‌ای آیفون 7 پس از رونمایی تقریبا با همین قیمت روانه بازار می‌شود و قیمت آیفون 6 اس دچار افت خواهد شد.

آیفون 7 اپل

با در نظر گرفتن این موضوع به سادگی می‌توان قیمت احتمالی آیفون 7 و آیفون 7 پلاس را در بازار داخلی کشورمان پیش‌بینی کرد. اگر از وقایع و اطلاعات غیرقابل پیش‌بینی صرف نظر کنیم، احتمالا آیفون 7 اپل با قیمتی در حدود زیر روانه بازار می‌شود:

 • نسخه پایه‌ای آیفون 7 که احتمالا از حافظه داخلی 32 گیگابایتی بهره‌مند می‌شود: در حدود 2،500،000 تومان
 • نسخه میانی آیفون 7 که احتمالا از حافظه داخلی 64 گیگابایتی بهره‌مند می‌شود: در حدود 2،950،000 تومان
 • نسخه برتر آیفون 7 که احتمالا از حافظه داخلی 256 گیگابایتی بهره‌مند می‌شود: در حدود 3،300،000 تومان

قیمت احتمالی آیفون 7 پلاس اپل را به صورت زیر پیش‌بینی می‌کنیم:

 • نسخه پایه‌ای آیفون 7 پلاس که احتمالا از حافظه داخلی 32 گیگابایتی بهره‌مند می‌شود: در حدود 2،800،000 تومان
 • نسخه میانی آیفون 7 پلاس که احتمالا از حافظه داخلی 128 گیگابایتی بهره‌مند می‌شود: در حدود 3،150،000 تومان
 • نسخه برتر آیفون 7 پلاس که احتمالا از حافظه داخلی 256 گیگابایتی بهره‌مند می‌شود: در حدود 3،500،000 تومان

در رابطه با قیمت احتمالی آیفون 7 پرو اپل هم اطلاعاتی از سوی برخی منابع خبری چینی زبان ارائه شده است. طبق این اطلاعات آیفون 7 پرو اپل از نظر قیمت احتمالا به شرایط زیر روانه بازار می‌شود:

 • نسخه پایه‌ای آیفون 7 پرو که احتمالا از حافظه داخلی 32 گیگابایتی بهره‌مند می‌شود: در حدود 3،500،000 تومان
 • نسخه میانی آیفون 7 پرو که احتمالا از حافظه داخلی 128 گیگابایتی بهره‌مند می‌شود: در حدود 3،700،000 تومان
 • نسخه برتر آیفون 7 پرو که احتمالا از حافظه داخلی 256 گیگابایتی بهره‌مند می‌شود: در حدود 4،000،000 تومان

جمع‌بندی

در این مقاله سعی داشتیم که شرایط عرضه آیفون 7 و همچنین قیمت احتمالی نسخه‌های مختلف آن در بازارهای داخلی کشورمان را مورد ارزیابی قرار دهیم. باید خاطرنشان شویم که اطلاعات فوق تنها به صورت تخمین، گمانه‌زنی و بررسی سوابق شرکت اپل ارائه شده‌اند بنابراین تضمینی وجود ندارد که صحت آن‌ها به طور قطع قابل اطمینان باشد.

==============================

شاید به این مقالات هم علاقمند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

 • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

 • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟