همه در تلاش‌اند تا شما وضعیت خواب خود را جدی بگیرید
آیفون کاری می‌کند سر ساعت مشخصی بخوابید!
اگر شما هم دچار مشکل کم خوابی هستید، در میان چندین قابلیت جدید گنجانده شده در نسخه 10 سیستم‌عامل iOS که پاییز امسال منتشر خواهد شد، یکی از آنها هست که می‎تواند به شما کمک کند. این اپلیکیشن ساعت جدید نه تنها یک تم جدید تیره به آن اضافه شده است، بلکه یک بخش به نام Bedtime (وقت خواب) دارد که به وسیله یک ساعت زنگ‌دار در محدوده زمانی معین به شما یادآوری می‎کند که وقت خواب شما فرا رسیده است.

تنظیم گزینه Bedtime موجود در اپلیکیشن ساعت iOS 10 بسیار ساده است. تنها کافی است روی تب Bedtime تقه بزنید و سپس برای اپلیکیشن مشخص کنید که هر روز چه ساعتی می‎خواهید از خواب بلند شوید و به چه میزان خواب شبانه نیاز دارید.

همچنین شما می‎توانید این تنظیمات را به گونه‎ای انجام دهید که تنها در روزهای مشخصی (مثل بعضی از روزهای هفته یا تعطیلات) فعال شود، به این شكل شما می‎توانید روزهای خود را برنامه‌ریزی کنید. بعد از مدتی استفاده از این قابلیت متوجه خواهید شد که برنامه خواب شبانه شما به طور محسوسی منظم شده است. خیلی از ما هستیم که خود را با کار اضافه، تماشای تلویزیون یا خواندن کتاب در شب دردگیر می‎کنیم و بدون این که متوجه باشیم مدت زیادی از وقت خواب خود را هدر می‎دهیم. از طرفی برای رفتن به سر کار نیز باید ساعت مشخصی از روز بیدار شویم و ناخواسته این کسری خواب منجر به عوارض و بیماری‎های گوناگون می‎شود.

مطلب پیشنهادی

مهم‌ترین ویژگی‌های iOS 10 اپل چه هستند؟
قابلیت‌های جذاب و کاربردی

اما Bedtime وقت و مدت زمان خواب شما را تنظیم می‎کند و شما بعد از مدتی با منظم شدن عادت خواب و رسیدن به میزان مشخص حداقل شش ساعت خواب شبانه که برای سلامتی الزامی‎ است به یک آرامش روانی نیز دست پيدا خواهید کرد.

اگر واقعا به پیگیری وضعیت خواب خود حساس هستید می‎توانید قابلیت Bedtime را به اپلیکیشن Health متصل کرده و آماری از چگونگی وضعیت خواب خود در بلند مدت به دست آورید. اما برخلاف دستگاه‎های پوشیدنی ردگیری وضعیت سلامت ساخته شرکت‎هایی مثل فیت‎بیت یا جاوبون، این قابلیت نمی‎تواند به شما بگوید که آیا در نیمه شب بیدار شده‎اید یا دچار اختلال خواب هستید یا خیر. Bedtime می‎تواند تنها به شما یک تصویر کلی از مدت زمان خوابیدن را ارائه کند.

iOS 10 در پاییز امسال به صورت یک به‎روزرسانی رایگان برای اکثر تلفن‎های آی‎فون منتشر خواهد شد. همچنین شما می‎توانید همین حالا نسخه بتای آن را امتحان کنید، اما ممکن است با برخی مشکلات نرم افزاری و باگ نیز مواجه شوید.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه         ثبت اشتراک نسخه  آنلاین 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال