به‌روزرسانی برای درایور کاتالیست 15.9
AMD با کاتالیست بتای 15.9.1 مشکل نشت حافظه گرافیکی را رفع کرد!
با وجود انتشار درایور جدید نسخه 15.9 در روزهای اخیر، در همین مدت کوتاه گزارش‌های متعددی از ایجاد نشتی در حافظه و بروز مشکلاتی چون دانه دانه شدن و آرتیفکت در تصاویر به دست آمد و AMD را مجبور به عرضه نسخه بتای 15.9.1 برای رفع مشکلات کرد!

شرکت ای‌ام‌دی که روزهای به نسبت سختی را در رویارویی با حریف قدرتمندش یعنی انویدیا پشت سر می گذارد، سه روز پیش نسخه نهایی کاتالیست خود را با شماره 15.9 برای استفاده در اختیار کابران کارت‌های گرافیک این شرکت قرار داد. اما فقط دو روز زمان نیاز بود تا مشکلات عجیب ناشی از نصب این درایور در نمایشگر کاربران خودنمایی کند. ایجاد آرتیفکت‌های ریز و درشت، ایستایی گاه و بی گاه و ناپایداری در تصویر عمده مشکلاتی بود که کاربران کارت های گرافیک ای‌ام‌دی را کلافه کرد. حتی برخی از کاربران وقوع مشکلاتی در ویندوز 10 را گزارش دادند که ناشی از نشت حافظه در کارت گرافیکی بود. کار تا جایی پیش رفت که ای‌ام‌دی مجبور شد تا بازنگری در درایور جدیدش را در اولویت کاری خود قرار دهد.
اما در روزهای گذشته عرضه نسخه بتای درایور 15.9.1 نه تنها مشکلات پیش آمده به خصوص نشت حافظه را رفع کرد، بلکه به میزان قابل توجهی باعث افزایش راندمان نهایی کارت های گرافیک پلتفرم AMD شد. این افزایش کارآیی به ویژه در برخی از بازی‌های ویدئویی جدید نظیر نسخه بتای بازی جنگ ستارگان Battlefront قابل مشاهده خواهد بود. البته این اولین بار نیست که درایورهای AMD‌ باعث ایجاد مشکلات عدیده در پردازش و اجرای تصاویر ویدئویی می شود و بدون تردید آخرین بار نیز نخواهد بود. اما سرعت تیم برنامه‌نویسی ای‌ام‌دی در ارائه نسخه جدیدتر درایور کاتالیست قابل تحسین است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟