دنیای بزرگ بازی‌های کوچک شماره ۱۸۸
معرفی ۴ بازی کوچک برای پی‌سی و موبایل
هر ماه سعی می‌کنیم در نشریه شبکه چند بازی کوچک و رایگان پی‌سی و موبایل به شما معرفی کنیم؛ بازی‌هایی جذاب و متفاوت با بازی‌های معروفی که تا کنون روی گوشی موبایل خود بازی کردید. در شماره شهریورماه ماهنامه شبکه بازی‌های زیر معرفی شدند:

طولانی‌ترین انتظار؛ The Last Guardian

سبک:  اکشن ماجرایی
پلتفرم:  PS4 
تهیه‌کننده: Sony
سازنده: SIE Japan Studio 

کسانی که بازی‌های «ایکو» و «سایه کالاسوس» را در دوران باشکوه پلی‌استیشن۲ بازی کرده‌اند آن‌قدر برای بازی کردن «آخرین نگهبان» انتظار کشیده‌اند که حتی با در دست داشتن دیسک، باز هم باورشان نمی‌شود. آخرین نگهبان ابتدا در سال ۲۰۰۹ برای پلی‌استیشن۳ معرفی شد و قرار بود دو سال بعد وارد بازار شود اما ماجراهای بسیاری دست به دست هم دادند تا بالاخره بازی سر از کنسول بعدی سونی دربیاورد و امسال منتشر شود. در بازی کنترل پسربچه‌ای را بر عهده دارید که با نیمه‌پستاندار- نیمه‌پرنده بزرگی دوست شده است و باید با تربیت و فرمان دادن به او معماها و دشمنان را پشت سر بگذارد.

مطلب پیشنهادی

معرفی جدیدترین بازی‌های پی‌سی و کنسول
یک نگاه، چند بازی شماره ۱۸۸

بی‌انتها؛ Final Fantasy XV

سبک:  نقش‌آفرینی اکشن
پلتفرم:   PS4, Xbox On 
تهیه‌کننده: Square Enix
سازنده:   Square Enix
 

ساخت دنیای جدیدی از مجموعه فاینال فانتزی در سال ۲۰۰۶ آغاز شد و پیش از آن که «فاینال فانتزی ۱۳» و دو قسمت دیگر آن وارد بازار شوند معرفی شد. حتی زمانی که مخاطبان در دنیای آنلاین قسمت چهاردهم سرگردان بودند ساخت و توسعه «فاینال فانتزی۱۵» ادامه داشت تا بالاخره بعد از ده سال نوبت به آن برسد. بازی چهار شخصیت دارد که شما یکی از آن‌ها را هدایت می‌کنید و دیگران نیز همراه با شما در نبردها شرکت می‌کنند. این بار مکانیک‌های نقش‌آفرینی این مجموعه از نو طراحی شده‌اند تا همراه با دنیای بی‌کران بازی و ماموریت‌های فراوان آن از همین حالا نامزد بهترین بازی سال باشد. 

طلوع تایتان‌ها؛ Dawn of Titans

سبک:  استراتژی
پلتفرم:  iOS, Android 
تهیه‌کننده: Natural Motion
سازنده: Natural Motion 

اگر دنبال یکی از بهترین جلوه‌های بصری بر روی تبلت‌ها یا تلفن‌های همراه هستید باید «طلوع تایتان‌ها» را بازی کنید. طلوع تایتان‌ها مرزهای جدیدی از قدرت و وسعت یک بازی بر روی پلتفرم‌های همراه را به ارمغان آورده است که با توجه به سبک آن یکی از بهترین بازی‌هایی است که می‌تواند مانند کنسول‌ها شما را هیجان‌زده کند. سبک بازی استراتژی اکشن است و هر بار باید هدایت ارتش بزرگی از سربازان را با همراهی تایتان‌های غول‌پیکر بر عهده بگیرید تا سرزمین خود را با جنگ‌های عظیم گسترش دهید. افزون بر این باید حواس‌تان به ساخت و سازهای داخلی و ارتقای واحدها و تایتان‌ها هم باشد.

بازگشت تایتان‌ها؛ Tap Titans 2

سبک:  امتیازی
پلتفرم:   iOS, Android 
تهیه‌کننده: Game Hive Corp
سازنده:   Game Hive Corp 

بازهم تایتان‌ها و هیولاهای غول‌پیکر اما این بار در یک بازی که مکانیک بسیار ساده‌ای دارد. در قسمت دوم بازی، ۱۲۰ هیولای تازه در ده دنیای مختلف طراحی شده‌اند تا شما تنها با لمس کردن صفحه در جنگ با آن‌ها شرکت کنید. افزون بر این می‌توانید با دوستان خود همراه شوید و با کمک گرفتن از قهرمان‌های دیگران، با یکدیگر در نبرد شرکت کنید. هر کدام از شخصیت‌ها امکانات و سلاح‌های مختلفی دارند که با پیشرفت در بازی می‌توانید آن‌ها را ارتقا دهید. ناگفته نماند که موجودات دست‌آموز فراوانی هم با توانایی‌های متنوع طراحی شده‌اند تا به‌عنوان یار کمکی در از پا درآوردن هیولاها کمک کنند.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟