دنیای بزرگ بازی‌های کوچک
معرفی بازی‌های کوچک و رایگان موبایل
هر ماه سعی می‌کنیم چند بازی کوچک و رایگان موبایل به شما معرفی کنیم؛ بازی‌هایی جذاب و متفاوت با بازی‌های معروفی که تا کنون روی گوشی موبایل خود بازی کردید.

Cut The Rop: Magic؛ طناب جادویی

«طناب را ببُر» در کنار بازی‌های مانند «پرندگان خشمگین» بارها رکورد دانلود را شکسته است و از آن دست بازی‌هایی است که بالاخره هر کسی که صاحب تلفن همراه یا تبلت است یک بار آن را امتحان کرده است. گیم‌پلی این مجموعه‌ی محبوب بسیار ساده است و به توانایی خاصی احتیاج ندارد و تنها هدف‌تان این است که با توجه به محیط و امکانات آن به موقع طناب را ببُرید و شیرینی را به موجود سبزرنگ و دوست‌داشتنی بازی برسانید. قسمت تازه‌ی این مجموعه که «جادو» نام دارد با مکانیک‌های تازه، نبرد با «غول‌آخر»هــــا و توانایــی تبدیل شدن به پنج موجود مختلف بازگشته است.

BADLAND 2؛ سرزمین سختی

اگر اهل بازی‌های سبک دونده (Runner) باشید حتما بازی‌هایی مانند BADLAND را امتحان کرده‌اید. این سبک از بازی‌ها با این‌که طراحی مرحله پیچیده و سختی دارند اما از مکانیک کنترل ساده‌ای استفاده می‌کنند. در BADLAND کافی است برای اوج گرفتن موجودِ سیاه‌رنگ بازی، صفحه را لمس کنید و برای فرود آمدن آن انگشت خود را بردارید. همین مکانیک ساده در ترکیب با طراحی مرحله‌ بی‌نظیر بازی باعث شد تا BADLAND بهترین بازی iPAD در سال 2013 شود. حالا شماره‌ی دوم بازی با مرحله‌های پیچیده‌تر و موانع جدید بازگشته است تا حسابی از خجالت‌تان دربیاید. البته باید 5 دلار ناقابل برای تهیه‌ بازی بپردازید!

Gods Of Rome؛ خدایان گرافیک

وقتی نام استودیوی گیم‌لافت در میان باشد باید خودتان را برای یک بازی با گرافیک خیره‌کننده آماده کنید که استاندارهای جدیدی برای سخت‌افزارهای همراه تعریف می‌کند. این بار استودیوی گیم‌لافت سراغ یک بازی مبارزه‌ای با حضور شخصیت‌ها و خدایان روم باستان رفته است تا با کمک مخاطبان از قلمروی خود در برابر اهریمنان دفاع کنند! معمولا تلفن‌های همراه و تبلت‌ها به دلیل محدودیت کنترل، پلتفرم مناسبی برای بازی‌های مبارزه‌ای نیستند اما کنترل ساده و کارآمد «خدایان روم» باعث شده است تا نبردها مانند یک بازی مبارزه‌ای بر روی کنسول خانگی لذت‌بخش و هیجان‌انگیز باشند. ناگفته نماند که با دیگران هم می‌توانید رقابت و مبارزه کنید.

CLOCKS – The Game؛ ‌ساعت‌ها

«ساعت‌ها» نمونه کامل خلاقیت در طراحی یک بازی است. گیم‌پلی ساعت‌ها به این صورت است که هر بار در صفحه با تعداد مختلفی ساعت طرف هستید که به شکل‌های متنوع در مقابل‌تان قرار گرفته‌اند و عقربه هر کدام‌شان به سمت خاصی حرکت می‌کند.  کار شما با یکی از ساعت‌ها آغاز می‌شود و وقتی عقربه در جهت برخورد با ساعت دیگر قرار گرفت صفحه را لمس می‌کنید تا توپ سفیدی شلیک شود. با این کار ساعتی که کارتان را با آن آغاز کرده‌اید نابود می‌شود و نوبت شلیک از ساعت بعدی می‌رسد و این روند تا نابودی تمام ساعت‌ها ادامه دارد. همین روند ساده ساعت‌ها سرگرم‌تان خواهد کرد.

==============================

شاید به این مقالات هم علاقمند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟