شمارشی طولانی برای آغاز عصری جدید
حداقل چند سال دیگر می‌توانیم خودروی خودران بخریم؟
کن واشنگتن مدیر بخش تحقیقات شرکت فورد می‌گوید: «این احتمال وجود دارد تا پنج سال آینده شاهد حضور ماشین‌های خودران در سطح جاده‌ها باشیم. اما برای آن‌که بتوانید یکی از این ماشین‌های خودران هوشمند را خریداری کنید، حداقل باید ده سال دیگر صبر کنید.»

کن واشنگتن که در کنگره جهانی SAE WCX سخنرانی می‌کرد، در بخشی از صحبت‌های خود گفت: «خودروسازان با ترس فزاینده‌ای روبرو شده‌اند و از این موضوع نگران هستند که مبادا در آینده قادر به فروش ماشین‌های خودران به مشتریان‌شان نباشند. به واسطه آن‌که در آینده مفاهیمی همچون رایدشیرینگ (ridesharing) یا همان به اشتراک‌گذاری خودرو و shuttle service دستخوش تغییراتی خواهند شد.» چندی پیش مارک فیلد، مدیرعامل شرکت فورد گفته بود: «مشتریان می‌توانند ماشین‌های خودران را تا سال 2025 خریداری کنند.» اما واشنگتن برآوردی جدیدی را ارائه کرده و اعلام کرد: «محتاطانه‌ترین تاریخی که برای خرید عمومی این وسایل نقلیه می‌توانیم ارائه کنیم در بازه زمانی 2026 تا 2031 قرار خواهد داشت. به سختی می‌توانیم سرعت پیشرفت این فناوری را ارزیابی کنیم. چشم‌اندازی که هم اکنون پیش روی ما قرار دارد نشان می‌دهد که این پیشرفت یک رویکرد تدریجی دارد.»

مطلب پیشنهادی

خودروی الکتریکی جمع‌وجور تویوتا با طراحی پروانه‌ای معرفی شد + گالری عکس
برنامه‌های گسترده تویوتا برای حمل‌و‌نقل شهرهای آینده

همچنین چند وقتی است شایعاتی با این مضموم منتشر شده که شرکت فورد در نظر دارد از سرویس FordPass در ارتباط با به‌اشتراک‌گذاری خودرو یا راه‌اندازی زیرساخت جدیدی استفاده خواهد کرد.

ماشین‌های خودران هنوز هم در انتظار گذر از سطح سه هستند

شرکت فورد این موضوع را تایید کرده است که ماشین‌های خودران طراحی شده از سوی این شرکت از سطح سه عبور خواهند کرد. یک سطح  میانی که بین کنترل کامل انسانی و هدایت خودران قرار دارد. این سطح به رانندگان وسایل نقلیه خودران اجازه می‌دهد همچنان کنترل وسیله نقلیه را در اختیار داشته باشند. ماشین‌های خودرانی که در سطح سه قرار دارند هنوز هم به کنترل فرمان و راننده نیاز دارند، به واسطه آن‌که اگر مشکلی به وجود آمد راننده قادر باشد کنترل ماشین را به دست گیرد. اما ماشین‌های خودران سطح پنج بدون دخالت عامل انسانی قادر خواهند بود در جاده‌ها تردد کنند.

مطلب پیشنهادی

اینتل به ارزش 15.3 میلیارد دلار شرکت Mobileye را تصاحب کرد
تحولی عظیم در حوزه ماشین‌های خودران

شرکت فورد برای ‌آن‌که از قافله ماشین‌های خودران عقب نماند یک قدم رو به جلو برداشت و در این راه سرمایه‌گذاری کلانی انجام داد. این شرکت ماه گذشته میلادی شرکت Argo AI را به ارزش یک میلیارد دلار خریداری کرد. مبلغی که قرار است ظرف پنج سال پرداخت شود. این خرید بزرگ نشان می‌دهد که شرکت فورد به دنبال آن است تا هم‌طراز با شرکت‌هایی همچون گوگل، تسلا و دیگر شرکت‌های حوزه فناوری در این مسیر گام بردارد.

در این رویداد، کن واشنگتن به وضوح بر روی این موضوع تاکید کرد: «زمانی که صحبت از ماشین‌های خودران به میان می‌آید، صنعت خودروسازی هیچ‌گاه بازیگر نقش دوم نبوده و در پشت سر شرکت‌های حوزه فناوری حرکت نمی‌کند. شرکت‌های عرصه فناوری اکنون به دنبال شرکایی در صنعت خودروسازی هستند تا فناوری‌های ابداعی خودشان را با کمک این شرکا تکمیل کرده و آزمایش کنند.»

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟