6284 calc
نوجوان 16 ساله مردودی رشته ریاضی، یک دستگاه محاسباتی خلق کرد
آیمت کارلا دانش‌آموز 16 ساله‌ای بود که با درس ریاضی مشکل جدی داشت و حتا برای گذراندن درس جبر مجبور شد از مدرسه‌ خود به مدرسه دیگری عزیمت کند. اما عزیمت به مدرسه جدید به معنای پایین بودن قدرت درک کارلا در درس ریاضی نبود. در طول تعطیلات تابستانی و زمانی که دانش‌آموزان سرگرم مطالعه دروس تقویتی بودند، کارلا کار روی برنامه‌ای موسوم به 6284 calc را آغاز کرد. برنامه‌ ویژه‌ای که به او در حل تکالیف ریاضی کمک می‌کرد.

کدنویسی 6284 Calc

در ماه می 2015 میلادی کارلا کار روی برنامه‌ ویژه‌ای موسوم به 6284 calc را ویژه پلتفرم iOS آغاز کرد. لازم به گفتن نیست که شما هزاران برنامه ماشین حساب را هم اکنون در فروشگاه‌های مختلف نرم‌افزاری می‌توانید پیدا کنید. اما برنامه‌ای که او طراحی کرد تفاوت قابل توجهی با نمونه‌های مشابه داشت. برنامه کارلا به این دلیل خاص است که برای حل معادلات جبر، هندسه، حساب دیفرانسیل، انتگرال و موضوعات دیگر مورد استفاده قرار گرفته و به کاربران اجازه می‌دهد ورودی‌های خود را در فرمول‌های مربوطه وارد کرده و در نهایت خروجی موردنظر را از برنامه دریافت کنند. اما نکته در همین جا قرار دارد، این برنامه به شما نحوه حل معادلات را نیز نشان می‌دهد. کاری که بسیاری از نرم‌افزارهای ماشین‌ حساب انجام نداده و تنها خروجی نهایی را در اختیار مخاطب خود قرار می‌دهند. طبیعی است نحوه حل یک مسئله به ویژه در ارتباط با معادلات پیچیده‌ای همچون سری‌های فوریه، سینوسی و.... تا چه اندازه به دانش‌آموزان و دانشجویان کمک می‌کند.

کارلا از دانش‌آموزان هم‌کلاسی خود سوال کرد اگر یک برنامه بتواند تمامی تکالیف ریاضی آن‌ها را انجام دهد چه فکری می‌کنند؟ به طوری که دانش‌آموزان در خانه تنها به مدت پنج دقیقه از وقت خود را صرف انجام تکالیف کنند. کارلا تا قبل از نوشتن این برنامه یک برنامه‌نویس حرفه‌ای نبود و تنها چند پروژه ساده را در ارتباط با تولید اعداد تصادفی برای پدرش طراحی کرده بود. اما او به تنهایی تصمیم گرفت نحوه کدنویسی را از طریق مطالعه کتاب‌ها و تجربیات شخصی فرابگیرد. او پس از چهار ماه موفق شد 6284 Calc را طراحی کند.

کارلا در این ارتباط گفته است: «هر زمان نکته جدیدی در کلاس یاد می‌گیرم، اولین ایده‌ای که به ذهنم می‌رسد این است که به جای رفتن به خانه و تمرین نکته جدید، بررسی کنم آیا امکان طراحی یک برنامه کاربردی برای موضوع جدید امکان‌پذیر است یا خیر.» از زمانی که او برنامه کاربردی خود را به قیمت 1.99 دلار در اختیار کاربران قرار داده است، نزدیک به 30 هزار بار دانلود شده است. کارلا تصمیم دارد با کمک گرفتن از دوستان خود بازاریابی بهتری برای این برنامه کاربردی انجام دهد. این برنامه در نهایت باعث جلب توجه اپل شد و این شرکت تصمیم گرفت از کارلا برای حضور در کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل دعوت به عمل آورد.

سایت بیزنس اینسایدر از کارلا در ارتباط با برنامه‌های آتی او بعد از فراغت از تحصیل سوال کرده است. او در پاسخ گفته است: «در ابتدا در نظر دارم تمرکز اصلی خود را روی 6284 Calc قرار دهم. اما ممکن است در ادامه به سراغ انجام کارهای دیگری بروم. شاید به دانشگاه رفتن اولویت اصلی من نباشد. من مطمئن نیستم آیا دانشگاه می‌تواند به من کمک کند یا خیر.»

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟