معرفی بهترین کتاب‌های دنیای فناوری
۵ کتاب پیشنهادی برای علاقه‌مندان امنیت
کتاب بهترین منبع و دستیار برای دانشجویان، محققان و اساتید دانشگاه‌ها است. هرچه‌قدر در وب جست‌وجو کنید و مطلب بخوانید؛ باز تاثیرگذاری و یادگیری کتاب بهتر است و اگر بتوانید کتاب‌های معروف دنیای فناوری را به زبان اصلی و قلم خود نویسنده بخوانید؛ برنده اصلی رقابت دانش‌آموختگی هستید. در یک سری مطلب دنباله‌دار می‌خواهیم بهترین کتاب‌های دنیای فناوری به‌خصوص حوزه‌های مختلف علوم کامپیوتری را به شما معرفی کنیم تا از هر کدام خوش‌تان آمد؛ دانلود و استفاده کنید.

هر چه از فناوری بیشتر استفاده کنیم، به همان نسبت مسائل و چالش‌های امنیتی بیشتری پیش روی ما قرار می‌گیرد. در حالی که در گذشته‌های دور، تهدیدات تنها از طریق دیسک‌ها یا سی‌دی‌ها کاربران را در معرض خطر قرار می‌دادند، در دنیای امروز تقریباً هر وسیله هوشمندی که قابلیت اتصال به اینترنت یا شبکه‌های مختلف را داشته باشد، در معرض تهدید قرار دارد.

مطلب پیشنهادی

۶ کتاب پیشنهادی برای علاقه‌مندان برنامه‌نویسی
معرفی بهترین کتاب‌های دنیای فناوری

The Manager’s Guide to Web Application Security
نویسندگان: Ron Lepofsky
چکیده: کتاب «راهنمای مدیریت بر امنیت برنامه‌های وب» سعی دارد به‌طور مختصر و کوتاه، دستورالعمل دسته‌بندی‌شده و کوتاهی را درباره مخاطرات امنیتی نرم‌افزارها برای هر سازمانی ارائه کند.

این کتاب که به زبانی ساده نوشته شده است، راه‌های مقابله سریع با مسائل و چالش‌ها را ارائه می‌کند. اغلب، آسیب‌پذیری‌های امنیتی به‌سختی قابل درک هستند. بسیاری از مخاطرات امنیتی به دلیل ضعف برنامه‌نویسی و مسائل بسیار فنی ایجاد می‌شوند.
ران لپوفسکی، نویسنده این کتاب، این مسائل فنی را همراه با نمونه‌های واقعی از آسیب‌پذیری‌هایی که کارشناسان امنیتی شناسایی کرده‌اند، به خوانندگان نشان می‌دهد. همچنین به بررسی خطرات و آثار مخربی پرداخته است که تجارت‌ها را تهدید می‌کنند. انتشارات Apress در سال 2014 این کتاب را در 232 صفحه منتشر کرده است.

Build a Secuirty Culture
نویسنده: Kai Roer
چکیده: اگر قصد دارید از سازمان خود محافظت کنید، لازمه این کار پیاده‌سازی فرهنگ امنیتی در سازمان است. کای روئر نویسنده کتاب «ایجاد فرهنگ امنیتی»، تجربیات سالیان متمادی را که به‌عنوان کارشناس سایبری به ایفای نقش پرداخته است، در قالب برنامه آموزشی مؤثری در اختیار خوانندگان خود قرار داده است. او در کتاب خود گفته است: «رفتار انسان‌ها پیچیده و متناقض است. هکرها همواره سعی می‌کنند به دنبال شکارهای بزرگ باشند، همین موضوع باعث می‌شود سازمان شما در معرض تهدید باشد.» این کتاب را انتشارات ITGP در سال 2015 در 124 صفحه منتشر کرده است.

Web Security: A WhiteHat Perspective
نویسندگان: Hanqing Wu, Liz Zhao
چکیده: در اواخر سال 2013، نزدیک به 40 میلیون کارت اعتباری و کارت بانکی به دلیل یک رخنه داده‌ای در معرض تهدید قرار گرفتند. این رخداد فاجعه‌بار تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین رخنه‌های داده‌ای شد. همین موضوع باعث شد بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها، بیش از گذشته در جهت بهبود استراتژی‌های امنیت اطلاعات خود برآیند. کتاب «امنیت وب، دورنمای یک کلاه سفید» یک راهنمای جامع درباره فناوری امنیتی وب ارائه کرده و توضیح می‌دهد که شرکت‌ها چگونه می‌توانند سیستم امنیتی مؤثر و پایداری را طراحی کنند. این کتاب را انتشارات Auerbach Publications در سال 2015 و در 544 صفحه منتشر کرده است.

Computer Security: Principles and Practice, 3rd Edition
نویسندگان: Lawrie Brown, William Stallings
چکیده: سومین ویرایش کتاب «امنیت کامپیوتری»، سعی دارد به شکلی ایده‌آل امنیت کامپیوترها و شبکه‌ها را بررسی کند. این کتاب در قالب مرجعی به‌روز، اطلاعات جامعی را درباره امنیت در اختیار برنامه‌نویسان، مدیران شبکه، مهندسان سیستمی و کارمندان بخش بازاریابی قرار ‌می‌دهد.

در سال‌های اخیر، دنیای فناوری نیاز مبرمی به آموزش امنیت کامپیوتری و عناوین مرتبط با آن پیدا کرده است برای هر فردی که در شاخه‌های علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوتر درس می‌خواند، دانستن نکات امنیتی ضروری است. کتاب امنیت کامپیوتری، تنها کتابی است که به صورت جامع و یکپارچه طیف گسترده‌ای از موضوعات مرتبط با هم را بررسی کرده است. این کتاب در قالب پروژه‌های تحقیقاتی و مدل‌سازی، سعی می‌کند چشم‌انداز وسیعی از مفاهیم مرتبط با امنیت را در اختیار خوانندگان خود قرار دهد. این کتاب را انتشارات Pearson در سال 2014 و در 840 صفحه منتشر کرده است.

Computer Security Handbook, 6th Edition
نویسندگان: Eric Whyne, M.E. Kabay, Seymour Bosworth
چکیده: امنیت کامپیوتری، بخش‌های مختلفی از زندگی انسان‌ها را که به‌نوعی با کامپیوترها و دستگاه‌های تحت شبکه که از سیگنال‌های بی‌سیم استفاده می‌کنند، تحت‌الشعاع خود قرار داده است. رخنه‌ها باعث می‌شوند حریم خصوصی و داده‌های مالی ما در معرض تهدید جدی قرار گیرند. این کتاب سعی دارد توصیه‌های کامل و حرفه‌ای را برای به حداقل رساندن این نقض‌ها ارائه کند. این کتاب بیشتر برای متخصصان و دانشجویان دانشگاه‌ها مناسب است؛ افرادی که می‌کوشند بهترین و جامع‌ترین دستورالعمل‌ها را برای به حداقل رساندن هک‌ها، نفوذها، خطاهای انسانی و تأثیرات بلایای طبیعی و بسیاری دیگر از چالش‌های امنیتی ارائه کنند.

این مرجع به‌طور کامل بازبینی شده است تا اطلاعات موجود در آن مسائل امنیتی را که این روزها در شبکه‌های اجتماعی، محاسبات ابری، مجازی‌سازی و مواردی از این دست قرار دارند، پوشش دهد. انتشارات Wiley در سال 2014 این کتاب را در 2000 صفحه منتشر کرده است. 

==============================

شاید به این مقالات هم علاقمند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.
برچسب: 

ایسوس

نظر شما چیست؟