برنامه‌نویس‌های عادی، خوب و عالی چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟
هنر و برنامه‌نویسی ممکن است در ظاهر دو مقوله متفاوت از هم باشند، اما زمانی که به خروجی کار یک هنرمند و یک برنامه‌نویس نگاه می‌کنید تشبهات بسیاری را مشاهده می‌کنید. اما موضوع مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که حتا اگر فردی بالاترین مهارت‌های فنی را کسب کرده باشد، لزوما یک برنامه‌نویس یا هنرمند ممتاز نخواهد بود.

اگر کدنویسی تنها یک علم یا دانش بود، آن‌گاه به شما می‌گفتیم همه طراحان تقریبا با یکدیگر برابر هستند. همین موضوع در ارتباط با هنر نیز صدق می‌کند. اما واقعیت این است که هیچ دو طراحی یکسان فکر نمی‌کنند و زمانی که روی مشکلی متمرکز شده و در حال کدنویسی هستند کدهای آن‌ها یکسان با دیگری نخواهد بود. افراد دارای تفکرات متفاوت، شناخت متفاوت و خلاقیت‌های ذهنی متفاوت هستند. در شرایطی که برخی از برنامه‌نویسان همواره در فکر نوشتن، تمام کردن و تحویل یک پروژه هستند، در مقابل تعداد دیگری از آن‌ها تنها زمانی به سراغ ساخت یک برنامه یا حل مشکلی می‌روند که به لحاظ ذهنی و روحی آمادگی انجام این‌کار را داشته باشند.


خواننده گرامی: برای ادامه مطالعه این مقاله نیاز به عضویت در سایت دارید. اگر عضو سایت هستید اطلاعات کاربری خود را وارد کنید؛ در غیر این‌صورت ثبت نام نمایید، تا به تمامی مقالات دسترسی داشته باشید.

برچسب: