Office Lens کاربردی‌تر از قبل
ویژگی اسکن چند صفحه در قالب یک فایل پی‌دی‌اف به Office Lens افزوده شد
مایکروسافت سرانجام برنامه Office Lens خود را برای کاربران پلتفرم اندروید به‌روزرسانی کرد. در به‌روزرسانی جدید مایکروسافت بالاخره به درخواست کاربران جواب مثبت داد و ویژگی اسکن چند صفحه و ذخیره‌سازی صفحات در قالب یک فایل پی‌دی‌اف را در اختیار کاربران قرار داد.

کاربران نرم‌افزار office Lens از مدت‌ها پیش به دنبال چنین ویژگی هیجان‌برانگیزی بودند. نزدیک به یک سال پیش مایکروسافت در آوریل 2016 ویژگی‌های جالب توجهی همچون تشخیص دست‌خط و حالت کارت ویزیت (Business Card) را به این برنامه اضافه کرده بود. در حالی که برنامه Office Lens بیشتر برای اسکن اسناد مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما به کاربران اجازه می‌دهد به اشکال مختلف اسناد یا متون مختلفی که در گوشه و کنار مشاهده می‌کنند را اسکن کنند.

پس از انجام این کار کاربران می‌توانند خروجی را برای برنامه‌هایی همچون ورد، اکسل، پاورپوینت، وان‌نوت یا وان‌درایو ارسال کنند. همچنین امکان ذخیره‌سازی فایل‌ها در فرمت‌های فایلی پی‌دی‌اف یا Jpeg نیز امکان‌پذیر است. توانایی اسکن چند صفحه یکی از بزرگ‌ترین انتظارات کاربران از برنامه فوق بود. اما به نظر می‌رسد ویژگی فوق هنوز هم جای کار بیشتری دارد. به واسطه آن‌که کاربری این ویژگی را مورد بررسی قرار داده و نوشته است: «از قابلیت چند صفحه‌ای حسابی ذوق‌زده شده‌ام. اما ویژگی برای من کار نمی‌کند. سه بار سعی کردم یک سند 18 صفحه‌‌ای را اسکن کنم اما هر زمان تصمیم داشتم خروجی کار را ذخیره‌سازی کنم با پیغام خطا روبرو شدم. با مشاهده این پیغام خطا مجبور می‌شدم تمامی فرآیند را از نو انجام دهم.»

این ویژگی هنوز در اختیار کاربران سیستم‌عامل iOS قرار ندارد. اما در آینده نزدیک این ویژگی در اختیار کاربران این سیستم‌عامل نیز قرار خواهد گرفت. کاربران می‌توانند برنامه Office Lens را از فروشگاه گوگل پلی به نشانی Office Lens دریافت کنند.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 221 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال