16 مکان امن برای ساخت لینک‎های مورد پذیرش موتورهای جستجو
کجاها باید لینک سایت‌مان را برای موتورهای جستجو بگذاریم؟
ساخت لینك‎های ورودی یا در اصطلاح فنی inbound links، به واسطه عوامل و مشکلات متعدد برای اکثر خدمات‌دهندگان جستجو دردسرساز است. داشتن لینک ورودی مناسب برای بدست آوردن امکان دیده شدن بهینه توسط موتورهای جستجو ضروری است، اما در عين حال ساخت لینک‎های بد می‎تواند برای شما مجازات (از طرف موتور جستجو) به همراه داشته و شما را هفته‎ها یا ماه‎ها به عقب بیاندازد.

1606683296_1_0.gif

به لطف به‎روزرسانی‎های الگوريتم پنگوئن گوگل، فرآیند ساخت لینک تا حدودی ساده شده است، اما از طرفی کار کردن با آن سخت‌تر شده است؛ به ویژه اگر شما در دنیای بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) تازه کار باشید. اگر نگران استراتژی فعلی خود هستید یا می‎خواهید از ابتدا شروع كنيد، از بعضی (یا همه) از این 16 منبع امن برای ساخت لینک استفاده کنید.

1. تمام سایت‎های آموزشی

 همانگونه که اکثر خدمات‌دهندگان جستجو می‎دانند، دامنه‎هایی که با edu. خاتمه می‎یابند از جمله با ارزش‌ترین و معتبرترین منابعی محسوب می‎شوند که شما می‎توانید به دست آوريد. در اکثر موارد، این سایت‎های آموزشی کاملا امن هستند. ارائه بورس تحصیلی و بعد از آن رسیدن به موسسات مستقل یک راه عالی برای بدست آوردن بعضی از این لینک‎ها است.

2. تمام سایت‎های دولتی

نوع دیگری از سایت‎ها که به همان اندازه سایت‎های آموزشی ارزشمند هستند، سایت‎های دولتی با پسوند gov. هستند. اضافه كردن لینک به این نوع از سایت‎ها می‎تواند بسیار مشکل باشد. اما آنها امن و فوق‌العاده با ارزش هستند. حمایت از رویدادهای عام‌المنفعه و درگیر شدن در محیط و مراسم اجتماعی از جمله راه‎هایی است که می‎توان چنین لینک‎هایی را بدست آورد.

3. یک دایرکتوری مناسب با موقعیت شما

سایت‎های دایرکتوری پس از اجرای اولین الگوريتم پنگوئن و خارج شدن آنها از فهرست گوگل، ارزش و اهمیت خود را از دست داده‎اند. اما همه سایت‎های دایرکتوری هم بد نیستند. Open Directory Project و Yahoo! Business Directory دو نمونه از این نوع از دایرکتوری‎های با کیفیت و قابل اعتماد هستند. اگر می‎توانید دایرکتوری‎هایی پیدا کنید که با شرایط و موقعیت شما سازگار هستند، از مزایای آنها بهره ببرید.

4. یک انجمن مرتبط با صنعت شما

مشابه مورد قبل، اگر انجمنی (forum) را پیدا کردید که با حال و هوای صنعت شما سازگار است، می‎توانید برای منافع خود از آن استفاده کنید. اما هدف شما برای تعامل با یک انجمن نباید بدست آوردن لینک ورودی باشد، در عوض باید با شرکت در مباحث به شکلی نام، عنوان و آدرس سایت خود را مثلا از طریق امضای خود معرفی کنید. اگر می‎توانید به سوالات کاربران دیگر انجمن پاسخ دهید، جواب آنها را در وبلاگ خود بنويسید و پاسخ سوال را با ارجاع به لینک جواب در سایت خود بدهید. با این کار هم نام خود را مطرح می‎کنید و هم از این طریق لینک‎های ورودی و ترافیک بیشتری را به دست خواهید آورد.

5. یک وبلاگ مرتبط با صنعت شما

وبلاگ‎هایی که به طور مستقیم به صنعت شما مرتبط باشند یک فرصت عالی برای بدست آوردن لینک هستند. شما می‎توانید مطالب خود را به عنوان نویسنده مهمان یا یک نویسنده دائمی‎ و یک مشارکت کننده همیشگی ارسال و خود را معرفی کنید.

6. یک وبلاگ با پوشش موضوعی که شما در آن تخصص دارید

به صرف اینکه یک وبلاگ با صنعت شما سازگار نیست، دلیل بر این نمی‎شود که باید از آن چشم‌پوشی کنید. به دنبال وبلاگ‎هایی بگردید که در آن در مورد موضوعاتی که شما در آن تخصص دارید بحث می‎شود و کامنت‎های مفید و ارزشمند در آن بگذارید و خود را در مباحث شریک کنید و از مدیر وبلاگ بخواهید که شما را به عنوان یکی از مشارکت‌کنندگان بپذیرد.

7. یک صفحه حامی‎ مالی یا مشارکتی

خیلی از سازمان‎ها، به ویژه سازمان‎های غیرانتفاعی، برای معرفی مشاغلی که در گذشته به این سازمان کمک مالی کرده یا با آن مشارکت داشته‎اند، یک صفحه مخصوص کمک‎های مالی یا چیزی شبیه به این دارند. این لینک‎ها اگر چه ممکن است برای شما به قیمت یک کمک مالی تمام شود، اما اینگونه از لینک‎ها معمولا همیشگی و با ارزش هستند.

8. یک ناشر بزرگ  

تقریبا تمام ناشرين بزرگ تا مادامی‎ که مطالب شما در بخش‎هایی از آن که به صنعت شما مربوط است وجود داشته باشد، برای اعتبار دامنه شما با ارزش هستند. برای بدست آوردن لینک در سایت ناشرين بزرگ شما دو گزینه پیشرو دارید: یا خودتان به عنوان یک نویسنده ثابت و مشارکت کننده در آنجا فعالیت کنید یا با یکی از خبرنگاران تماس بگیرید و موضوعی قابل پوشش را به آنها معرفی کنید.

9. تمام پلتفرم‎های رسانه‎های اجتماعی

مردم معمولا این واقعیت را نادیده می‎گیرند که لینک‎های ارسال شده به رسانه‎های اجتماعی هم (هرچند کمتر از همتایان وب سنتی خود) اعتبار آنها را بالا می‎برد. با هر تعداد از کانال‎های رسانه‎های اجتماعی که می‎توانید خود را درگیر کنید. به دست آوردن این‌گونه از لینک‎ها خوب است، اما ارزش معرفی نام تجاری و سایر منافع به دست آمده، از آن هم بهتر است.

10. سایت مشتریان

از برخی مشتريان فعلی خود درخواست کنید برای معرفی شما مطلب کوتاهی در مورد خدمات شما در سایت خود قرار دهند.

11. سایت‎های روزنامه‎نگاری

برنامه‎هایی مثل Help A Reporter Out م(HARO) به وجود آمده‎اند تا به وب‌مسترها کمک کنند فرصت‎های حاصل از روزنامه‌نگاری را پیدا کنند. در مقابل بعضی اطلاعات داوطلبانه و کارشناسانه، در مقالات یک لینک و معرفی کوتاهی از خود را به دست خواهید آورد.

12. سایت‎های بوک‎مارک کننده اجتماعی

سایت‎های بوک‎مارک کننده اجتماعی مثل Reddit ،Digg  و StumbleUpon همگی روش‌های معروفی برای به دست آوردن بازدید بیشتر برای سایت شما و منابع بسیار خوبی برای دریافت لینک هستند.

13. دایرکتوری RSS

دایرکتوری‎های RSS همیشه مکان‎های امنی برای ساخت لینک بوده‎اند. در اکثر موارد، بدست آوردن یک لینک در آنها کار ساده‎ای است.

14. یک سایت ویکی

سایت‎های ویکی مثل Wikipedia امکان ویرایش عمومی‎ را فراهم می‎کنند، و این به این معنا است که شما کنترل کامل روی لینک‎هایی که اضافه می‎کنید دارید، اما در عين حال باید مراقب باشید كه قوانین این‌گونه از سایت‎ها را نیز رعایت کنید. تنها در شرایط معقول و منطقی، در محتوای ارسالی از لینک سایت خود برای استناد استفاده کنید.

15. سایت‎های اشتراک صدا

سایت‎های به‌اشتراک گذاری فایل‎های صوتی مثل SoundCloud یا Bandcamp به گونه‎ای طراحی شده‎اند که می‎توان از آنها به عنوان منابع بک لینک استفاده کرد. یک فایل صوتی (مثل موسیقی یا سخنرانی) ضبط کنید، آن را آپلود کنید و یک بک لینک مجانی به دست آورید.

16. هر کجا که این کار را برای شما انجام می‎دهد

بهترین و امن‎ترين راه برای ساخت لینک این است که اجازه دهید دیگران این کار را برای شما انجام دهند. محتوای هیجان‌انگیزی که قابلیت به‌اشتراک گذاری دارد را منتشر کنید و باقی کار را به عهده مخاطبین خود بگذارید. خود آنها هستند که با انتشار محتوای شما در وبلاگ خود برای شما لینک ورودی بوجود می‎آورند.

تا مادامی‎ که لینک شما به مخاطبینی که آن را می‎بینند مرتبط و برای آنها با ارزش باشد، بازنشر لینک شما در هر یک از این منابع امن بوده و مشمول مجازات نخواهد شد. همین‌طور که مشغول ساخت لینک هستید، سعی کنید که از منابع و موضوعات متنوع برای لینک‎هایی که می‎سازید استفاده کنید. لینک‎های شما در هر زمینه‎ای که باشند باید طبیعی به نظر برسند و هر چه متنوع‌تر باشند، نتیجه کار نیز بهتر خواهد بود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟