با قابلیت PoE آشنا شوید
چگونه دستگاه‌های مختلف را از طریق کابل اترنت برق‌رسانی کنیم
خیلی از دستگاه‎ها مثل دوربين‎های وای‎فای، انرژی مورد نیاز خود را از طریق پورت USB و اتصال به پریز برق کنار خود تامین می‎کنند. اما اگر تصمیم بگیرید این دستگاه را در محل دیگری که به پریز برق نزدیک نیست قرار دهید، می‎توانید از درگاه اترنت برای رساندن برق به دستگاه خود استفاده کنید. اغلب دوربين‎های نظارتی سیمی‎ از قابلیت اترنت داخلی برخوردار هستند که به آنها اجازه می‎دهد از مزیت برق‌رسانی از طریق اترنت یا PoE بهرمند شوند. این دستگاه‎ها نه تنها می‎توانند ویدیو و صدا را از طریق اتصال اترنت منتقل کنند، بلکه قادراند از طریق همان کابل برق مورد نیاز را هم فراهم کنند.

1606683296_1_0.gif

توجه داشته باشید که برخی از دستگاه‎ها به یک اترنت داخلی مجهز هستند که از آن هم برای تامین انرژی دوربين و هم اتصال آن به شبکه محلی یا اینترنت استفاده می‎شود. سایر دستگاه‎های دیگر مثل دوربين‎های وای‎فای، برق مورد نیاز خود را تنها از طریق کابل USB و آداپتور متصل به پریز برق تامین می‎کنند. اگر خانه شما نیز با کابل‎های اترنت سیم کشی شده است، می‎توانید بدون نیاز به پریز برق از اترنت برای تامین انرژی دستگاه خود استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی

چگونه در 20 ثانیه 20 درصد به عمر باتری تلفن آندرويد اضافه کنیم

قبل از شروع به کار، باید مطمئن شوید كه خط‎های اترنت شما از قابلیت انتقال برق از طریق اترنت پشتیبانی می‎کند.

برق‌رسانی از طریق اترنت یا PoE چیست؟

همان‎گونه که در بالا اشاره شد، اغلب دوربين‎های نظارتی سیمی‎ از قابلیت اترنت داخلی برخوردار هستند که به آنها اجازه می‎دهد از مزیت برق‌رسانی از طریق اترنت یا PoE بهرمند شوند. این دستگاه‎ها نه تنها می‎توانند ویدیو و صدا را از طریق اتصال اترنت منتقل کنند، بلکه قادراند از طریق همان کابل برق مورد نیاز را هم فراهم کنند. اما برای این که PoE بتواند به درستی کار کند شما به یک روتر یا سویچ اترنت که از PoE پشتیبانی می‎کند هم نیاز دارید (معمولا پشت آنها یا جایی نزدیک پورت‎های اترنت عبارت PoE حک شده است). در غیر این صورت، شما می‎توانید از یک دستگاه به نام PoE injector استفاده کنید که یک خط اترنت معمولی را به یک خط پشتیبانی کننده از PoE تبدیل می‎کند. با این کار شما یک کابل اترنت منتقل کننده داده را به کابلی تبدیل خواهید کرد که می‎تواند داده و برق را همزمان منتقل کند.

چگونه PoE را به یک دستگاه USB از طریق آداپتور PoE به USB اضافه کنیم

اگر روتر شما از PoE پشتیبانی می‎کند اما دستگاهی که به آن متصل کرده‎اید (در مثال ما، یک دوربين وای‎فای که انرژی آن از طریق پورت USB تامین می‎شود) این توانایی را ندارد، می‎توانید برق مورد نیاز آن را از طریق یک آداپتور PoE-to-USB (به نام اسپلیتر PoE هم شناخته می‎شود) تامین کنید. آداپتور مورد نیاز شما باید برق 5 ولت 10 وات را تامین کند که اکثر آنها این کار را انجام می‎دهند. WT-AF-USB 802.3af Poe Splitter for iPads and Tablets نمونه‎ای از این آداپتور است که به خوبی کار خود را انجام می‎دهد و یک کانکتور USB مادگی نیز دارد که این امکان را در اختیار شما می‎گذارد تا هر نوع کابل USB را به آن متصل کنید. در هنگام خرید توجه داشته باشید که بعضی از اسپلیترهای PoE تنها از یک کانکتور برق معمولی استفاده می‎کنند و کانکتور USB در آنها تعبیه نشده است.

برای نصب آداپتور PoE-to-USB تنها کافی است نزدیکترین سوکت اترنت به دستگاه خود را پیدا کنید. اگر از قبل یک کابل اترنت را به این سوکت متصل کرده‎اید، مشکلی ایجاد نخواهد شد.

کابل را جدا کرده و بعد کانکتور نری اترنت آداپتور PoE را به سوکت اترنت متصل کنید.

بعد، کابل اترنتی را که از دیوار جدا کرده بودید را به کانکتور مادگی اترنت آداپتور PoE متصل کنید.

این کار باعث می‎شود تا کابل اترنت دوباره به شبکه شما متصل شود، با این تفاوت که حالا شما یک کانکتور جداگانه دیگر نیز در اختیار دارید که می‎توانید دستگاه خود را به آن متصل کنید. اگر از قبل کابلی به سوکت دیواری شما متصل نبود، می‎توانید کانکتور مادگی اترنت آداپتور را نادیده بگیرید.

اگر سیم‌کشی اترنت و سوکت دیواری برای نصب در اختیار ندارید و با این وجود همچنان قصد دارید کابل اترنت را به دستگاه خود وصل کنید، در این شرایط کابل خود را به کانکتور مادگی اترنت آداپتور PoE نصب کرده و کانکتور نری را نادیده بگیرید.

در هر شرایطی، بعد از نصب کابل اترنت، آداپتور مادگی USB را برداشته و به کانکتور برق آداپتور PoE متصل کنید.

سپس کابل USB دستگاه خود را به کانکتور مادگی USB متصل کنید.

دستگاه شما باید به طور خودکار روشن شده و مثل زمانی که به پریز برق متصل می‎شود کار کند. 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟