یک راه‌کار ساده و کاربردی
آموزش اشتراک‌گذاری سریع فایل‌ها در ویندوز ۱۰
همه ما تصاویر زیبا و منحصر به فردی در کامپیوتر خود داریم. در اغلب موارد تمایل داریم این تصاویر زیبا را با کاربرانی که در شبکه‌های اجتماعی قرار دارند به اشترک قرار دهیم. خوشبختانه ویندوز 10 این امکان را به ساده‌ترین شکل ممکن در اختیار کاربران قرار داده است. در نتیجه زمانی که این قابلیت در اختیارمان قرار دارد چرا نباید از آن استفاده کنیم؟

1606683296_1_0.gif

اگر جزء آن گروه از کاربرانی هستید که از خانواده سیستم‌عامل ویندوز 8 استفاده می‌کنند، ابتدا چارم را ظاهر ساخته (کلید ویندوز را در صفحه کلید فشار دهید) و روی دکمه Share کلیک کنید. اگر از سیستم‌عامل ویندوز 10 استفاده می‌کنید، این توانایی را دارید تا به طور مستقیم از درون File Explorer به کلید Share دسترسی داشته باشید. ما در این قسمت نحوه به اشتراک‌گذاری فایل‌ها (تصاویر، اسناد و ویدیوها) در ویندوز 10 را به شما نشان می‌دهیم.

مطلب پیشنهادی

راهنمای کاربردی مدیریت شبکه‎های بی‎سیم در ویندوز ۱۰
تنظیمات شبکه در ویندوز 10 راحت‎تر شده است

گام اول فایلی که باید به اشتراک قرار گیرد را انتخاب کنید

File Explorer را باز کرده و به سراغ فایلی که قصد به اشتراک‌گذاری آن‌را دارید بروید. در این قسمت می‌توانید هر نوع فایلی را به غیر از فایل‌های متعلق به برنامه‌های کاربردی به اشتراک قرار دهید. ( به طور مثال این توانایی را ندارید تا کتابخانه‌های پویا (DLL) را در فیس بوک به اشتراک قرار دهید.) فایلی که باید به اشتراک قرار گیرد را انتخاب کنید.

گام دوم منو به اشتراک‌گذاری را باز کنید

در حالی که یک دکمه Share در File Explorer وجود دارد، اما این دکمه درون منوی sharing پنهان شده است. روی دکمه Share کلیک کرده تا پنجره به اشتراک‌گذاری ظاهر شود. بسته به نوع فایلی که انتخاب کرده‌اید، گزینه‌های مختلفی در منوی به اشتراک‌گذاری در اختیارتان قرار خواهد گرفت. به‌طور مثال، اگر به جای انتخاب یک فایل یک پوشه را انتخاب کنید، دکمه Share خاکستری شده و دکمه Zip در اختیارتان قرار خواهد گرفت. منو Sharing دسترسی به گزینه‌های فشرده‌سازی، رایت، فکس فایل‌ها و گزینه‌های اصلاح به اشتراک‌گذاری در شبکه را در اختیارتان قرار می‌دهد.

گام سوم، دکمه Share را کلیک کنید

دکمه Share به همراه آیکنی که سه نقطه دایره‌وار دارد در چارم Share در سیستم‌عامل ویندوز 8 در اختیار کاربران قرار دارد. دکمه Share را کلیک کرده تا نوارابزار متعلق به Share ظاهر شود.

گام چهارم، برنامه‌ای که فرآیند به اشترک‌گذاری با استفاده از آن انجام می‌شود را انتخاب کنید

در نوارابزار Share فهرستی از برنامه‌های کاربردی که برای به اشتراک‌گذاری در اختیارتان قرار دارد را مشاهده می‌کنید. بسته به فایلی که انتخاب کرده‌اید، برنامه‌های نمایش داده شده متفاوت خواهند بود. اگر در نظر داشته باشید یک پوشه فشرده‌ شده را به اشتراک قرار دهید گزینه‌های فیس‌بوک و توییتر را مشاهده نخواهید کرد. اما Mail در اختیارتان قرار خواهد داشت.

گام پنجم گزینههای به اشتراک‌گذاری را پیکربندی کنید

به‌طور پیش‌فرض، نوارابزار Share برنامه‌هایی که در بیشتر موارد برای به اشتراک‌گذاری مورد استفاده قرار می‌گیرند را نشان می‌دهد. برای تغییر این حالت و دیگر تنظیمات مربوط به Share به منوی تنظیمات و سپس System رفته و زبانه Share را باز کنید. در این بخش فهرستی از برنامه‌های پر کاربرد را مشاهده می‌کنید که به سادگی می‌توان آن‌ها را فعال یا غیر فعال کرد. مقابل هر برنامه یک نوار قرار دارد که برای فعال یا غیرفعال کردن برنامه‌ها می‌توانید از آن استفاده کنید.

=============================

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟