راه‌کار جامع سازمانی
با PowerApps، بدون مهارت کدنویسی، برنامه‌های سازمانی بسازید
روشی که امروزه ما برای انجام کارها از آن استفاده می‌کنیم، نسبت به سال‌های قبل تغییرات اساسی داشته است. کارها اکنون از طریق اسمارت‌فون‌ها، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها در مکان‌های مختلفی همچون هواپیما یا در زمان ملاقات با مشتریان دنبال می‌شوند. انقلاب موبایل همراه با پیشرفت‌ فناوری‌هایی همچون محاسبات و داده‌هایی که در کلاود میزبانی می‌شوند، تجربه حرفه‌ای ما را به‌طور کامل دست‌خوش تغییر ساخته‌اند. بر همین اساس مایکروسافت برنامه ویژه‌ای به‌نام PowerApps را طراحی کرده است. این برنامه به شما اجازه می‌دهد بدون آن‌که نیازی به هیچ مهارت کدنویسی داشته باشید، برنامه‌های کسب و کار مورد نیاز خود را ایجاد کنید.

shabake-mag.jpg

امروزه بسیاری از برنامه‌های کسب و کاری که از آن‌ها استفاده می‌کنیم، به آهستگی کارها را به پیش برده و بر اساس نیاز کارمندان طراحی می‌شوند. در حالی که سازمان‌ها به‌طور فزاینده‌ای به راه‌حل‌هایی همچون SaaS بر اساس سناریوهای خاصی همچون CRM و HR روی آورده و از سرویس‌هایی نظیر Microsoft Dynamic، Concur یا workday استفاده می‌کنند، اما حقیقت این است که بسیاری از برنامه‌های سازمانی در حصار استقرار سازمانی قرار داشته و هنوز هم نیازمند کامپیوترهای شخصی هستند که به یکدیگر متصل شده باشند.

مایکروسافت دیروز 30 نوامبر از برنامه‌ای موسوم به PowerApps رونمایی کرد. یک سرویس جدید که به کاربران کسب و کارها اجازه می‌دهد به ساده‌ترین شکل ممکن برنامه‌های وب‌محور یا موبایل محور را بدون هیچ‌گونه دانش کدنویسی ایجاد کنند. نسخه آزمایشی این نرم‌افزار از دیروز در دسترس عموم قرار گرفته است.

ایده‌ای که باعث به وجود آمدن این ابزار شده است به ساخت برنامه‌های کسب و کار ویژه دستگاه‌های موبایل باز می‌گردد. به طوری که تمرکز از کامپیوترهای شخصی کمی دور شود. کاربران از طریق سرویس‌های کلاود شبیه به آفیس 365، Salesforce، دراپ باکس یا دیگر سیستم‌های استقرار سازمانی و با استفاده از برنامه PowerApps به داده‌های خود دسترسی داشته و با تلفیق این فناوری‌ها با یکدیگر و با استفاده از اطلاعات موجود توانایی طراحی برنامه مورد نیاز خود را دارند. به‌طور مثال، اگر یک فایل خروجی از Salesforce در ارتباط با دنبال کردن عملکرد و بهره‌وری کارکنان در اختیارتان قرار دارد، این توانایی را دارید تا برنامه‌ای را برای پیگیری و تحلیل این عملکرد طراحی کنید. این کار به مراتب بهتر از تحلیل هفته به هفته خروجی فایل دریافت شده از Salesforce عمل می‌کند. PowerApps همراه با یکسری الگوها و برنامه‌های ساده در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، در نتیجه کاربران از دردسرهای طراحی یا لایه‌بندی که معمولا طاقت‌فرسا هستند به دور خواهند بود.

برنامه‌ها می‌توانند روی یک کامپیوتر شخصی طراحی شده و روی دستگاه‌های همراه از طریق نسخه‌های مختلفی از برنامه PowerApps که ویژه iOS، آندروید و ویندوزفون وجود دارد، مورد استفاده قرار گیرند. امکان به اشتراک‌گذاری برنامه‌ها با دیگر افراد از طریق آدرس URL و همکاری گروهی روی یک پروژه از دیگر مزایای این برنامه به شمار می‌رود. بیل استاپل، معاون بخش پلتفرم نرم‌افزاری مایکروسافت درباره این برنامه گفته است: «هدف PowerApps به وجود آوردن پلی برای پر کردن شکاف نوآوری در بخش برنامه‌های کسب و کار است.» در حالی که مایکروسافت اولین شرکتی نیست که همراه با چنین ایده‌ای به دنیای فناوری و تجارت قدم می‌گذارد و پیش از آن نرم‌افزار AppGyver به عنوان یک راه‌کار سازمانی در اختیار کاربران قرار گرفته بود، اما به دلیل آن که این شرکت یک برند شناخته شده در زمینه کسب و کار در جهان به شمار می‌رود، به راحتی می‌تواند به اولین گزینه بسیاری از سازمان‌ها در زمینه نرم‌افزارهای سازمانی تبدیل شود. به دلیل این‌که این سرویس هنوز در وضعیت آزمایشی قرار دارد، مایکروسافت هیچ‌گونه اطلاعاتی درباره قیمت نهایی آن ارائه نکرده است. برای اطلاعات بیشتر درباره این محصول به نشانی Introducing Microsoft PowerApps مراجعه کنید. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟