ایده‌ای که شاید مشکل ترافیک را برای همیشه حل کند
تماشا کنید: خودروی پرنده ایرباس و حل معضل ترافیک
وقتی به خودروی پرنده مفهومی جدید ایرباس نگاه می‌کنیم اولین چیزی که به ذهن‌مان می‌رسد کارتن محبوب "عصر حجر" است. فرض کنید در شهری زندگی می‌کنید که در آن خبری از ترافیک نیست. ایرباس به‌تازگی از جدیدترین ایده مفهومی خود یعنی خودروهای پرنده پرده‌برداری کرد.

این خودروی خاص برای آینده ساخته شده است. "ماتیاس تامسن"؛ از بخش موبیلیتی هوایی شهری ایرباس می‌گوید: "ما فکر می‌کنیم با ترکیب آسمان و زمین قادر خواهیم بود از فضای شهرهای‌مان استفاده بهتری بکنیم."

این خودروی جدید به‌نام "Pop.Up" یک خودروی دِرون هیبریدی است. اگر لازم باشد می‌تواند روی چهار چرخ حرکت کند و با یک شارژ کامل نزدیک به 100 کیلومتر را طی کند. اما این تمام ماجرا نیست. کابین این خودروی پرنده که به شکل کپسول است، می‌تواند از صفحه زیرین جدا شده و توسط یک دِرون به پرواز در بیاید. 

اپلیکیشنی که "Pop.Up" را کنترل می‌کند بهترین حالت موجود برای حمل و نقل را انتخاب می‌کند. برای این کار فاکتورهایی نظیر زمان؛ هزینه انرژی در کنار موارد دیگری مانند ترافیک و گازهای تولیدی درنظر گرفته می‌شود. این وسیله خاص یک راه‌کار فوق‌العاده برای یکی از بزرگ‌ترین مشکلات زندگی مدرن شهری است.

اما باید دید که آیا شاهد حضور آن در خیابان‌ها و آسمان‌ها خواهیم بود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟