نگاه خاص فورد به آینده فناوری
تماشا کنید: دِرون‌ها و ون‌های خودران فورد سفارش شما را درب منزل تحویل می دهند
در دورانی که شرکت‌های بزرگ دنیا به‌دنبال ارائه راه‌کارها و فناوری‌های آینده هستند، شرکت خودروسازی فورد هم نمی‌خواهد از این قافله عقب بیافتد. آن‌ها ایده‌های مفهومی زیادی برای آینده دارند که یکی از آن‌‌ها ارتش بزرگی از دِرون‌ها و ون‌های خودران است و وظیفه آن‌ها تحویل سفارش در منزل شما است.

فورد برای معرفی ایده خود از یکی از داغ‌ترین مباحث روز دنیای فناوری یعنی واقعیت مجازی استفاده کرد و آن را در کنگره جهانی موبایل در شهر بارسلون اسپانیا به نمایش گذاشت. سرویس فورد برای این پروژه ویژه "اتو دلیوری" نام دارد. یکی از مشتریان از طریق یک اپلیکیشن سفارش موردنظرش را ثبت می‌کند. بسته سفارش وی در یک ون بدون راننده بارگیری می‌شود و سپس یک دِرون؛ سفارش مشتری را روی پد مخصوص فرود که در بالکن طبقه سی‌ام قرار دارد تحویل می‌دهد.

مطلب پیشنهادی

دکل‌های هوایی و پرنده 4G در حوادث طبیعی + گالری عکس

سیستم اتو دلیوری توسط طراحان چینی فورد که در دفتر شانگهای این شرکت مشغول به کار هستند، توسعه یافت. این‌که بتوان فاز نهایی تحویل کالا یعنی رساندن آن درب منزل مشتری را به شکل خودکار انجام داد، کار بسیار سخت و دشواری است و شرکت‌های زیادی هستند که سعی در رفع این مشکل دارند.

به عقیده فورد نیازی که برای توسعه راه‌کارهای موبیلیتی در مناطق دوردست و حومه شهرها وجود دارد در آینده نزدیک از این هم بیشتر می‌شود چون با افزایش روند فروش آنلاین و ترغیب کاربران به خرید از طریق اینترنت؛ بار بیشتری متوجه این شرکت‌ها خواهد بود. ایده‌ها و برنامه‌هایی نظیر اتو دلیوری این توانایی و قابلیت را دارند که موجب کاهش آلودگی هوا و بن‌بست‌های مربوطه شوند.

یکی از طراحان چینی اتو دلیوری به‌نام "بَنگ" می‌گوید: "همه تلاش ما ساده‌تر کردن نحوه و شکل زندگی در شهرهای بزرگ است. این پتانسیل وجود دارد که بتوان فناوری‌های خودروی خودران و الکتریکی را با دِرون‌ها تلفیق کرد. در این‌صورت بسته‌ها سریع‌تر؛ ساده‌تر و مطمئن‌تر به دست خریدار می‌رسد که می‌تواند باعث بهتر شدن کیفیت زندگی برای همگان شود."

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟