اشتباهاتی که می‌توانند استارت‌آپ شما را در نطفه خفه کنند
اگر به آینده استارت‌آپ خود اهمیت می‌دهید از این ۱۳ کار دوری کنید
این روزها، برخی از سرمایه‌گذاران شروع به استفاده از بیگ‌دیتا کرده‌اند و مطمنا سایرین همه دیر یا زود وارد این حوزه خواهند شد. اما شاید از خودتان سئوال کنید بیگ‌دیتا چه استفاده‌ای برای سرمایه‌گذاران دارد. در واقع، آن‌‍‌ها برای تصمیم‌گیری درست در خصوص سرمایه‌گذاری کردن از این فناوری استفاده می‌کنند.

همه به‌خوبی می‌دانیم برای داشتن یک ایده استارت‌آپی و تجاری کردن آن نیاز به جذب سرمایه‌گذار است. اما فرد سرمایه‌‌گذار از کجا باید متوجه شود که استارت‌آپ موردنظر ارزش سرمایه‌گذاری را دارد؟ این‌جاست که یکی از مباحت داغ این روزهای دنیای فناوری به کمک آن‌ها می‌آید. سرمایه‌گذاران برای رسیدن به یک تصمیم درست از فناوری بیگ‌دیتا استفاده می‌کنند. این اطلاعات شامل موارد بسیار زیادی می‌شود. شاید شما فکر کنید برای رسیدن به هدف خود که همان جذب سرمایه است راه درستی را انتخاب کرده‌اید اما همین راه ممکن است موجب نابودی استارت‌آپ شما شود.

مطلب پیشنهادی

۱۲ ابزاری که هر کارآفرین برای مدیریت کسب‌وکارش نیاز دارد
با گسترش دورکاری شکل مدیریت و نظارت تغییر می‌کند

«استیو گودمن»، پایه‌گذار و مدیرعامل Restless Bandit، توصیه‌های خوبی برای استارت‌آپ‌ها دارد. وی عقیده دارد برای رسیدن به موفقیت نباید هیچ‌کدام از کارهای زیر را انجام دهید:

1 - قرار دادن رزومه شخصی روی بردهای عمومی استخدام

به هیچ‌عنوان رزومه خود را روی تابلوهای اعلانی که مخصوص پیدا کردن شغل است قرار ندهید، چون با این کار نشان می‌دهید که بیشتر از آن‌که به‌فکر راه‌اندازی یک شرکت باشید جویای پیدا کردن شغل هستید.

2 - انتقاد کردن از کارفرماهای فعلی یا قبلی در جاهای عمومی

اگر از کارفرمای فعلی یا قبلی خود دل پری دارید  و فکر می‌کنید با انتقاد کردن از آن‌ها احساس رضایت به شما دست می‌دهد سخت در اشتباهید چون این مسئله نشان می‌دهد که کار کردن با شما فوق‌العاده سخت است.

3 - برملا کردن اطلاعات خصوصی و محرمانه

اصلا به فکر جذب سرمایه‌گذار نباشید. برملا کردن اطلاعات محرمانه شرکت حتی در جاهایی که فکر می‌کنید خصوصی است می‌تواند برای‌تان دردسرساز شده و درهای زندان را به‌روی شما باز کند.

4 - اعلان سالی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شدید

تبعیض سنی همان‌قدر که داخل شرکت‌ها مهم است بین سرمایه‌گذاران هم اهمیت دارد. اگر بیش از حد جوان یا مسن باشید، کمتر سرمایه‌گذاری پیدا می‌شود که حاضر باشد به حرف‌های‌تان گوش دهد.

5 - اعلان تاریخ تولد

تاریخ تولد هم مشابه مورد بالاست حتی می‌تواند از آن‌هم بدتر باشد.

6 - اعلان آدرس محل زندگی

دزدان هویت می‌توانند با استفاده از آدرس خانه شما به حساب بانکی‌تان دسترسی پیدا کنند. شاید پولی که در بانک گذاشته‌اید همان پولی است که برای راه‌اندازی استارت‌آپ خود کنار گذاشته‌اید.

7 - بیان نقطه‌نظرات سیاسی (بدون درنظر گرفتن سیاستی که دارید)

از اظهارنظرهای سیاسی خودداری کنید، از گروه‌های سیاسی حمایت نکنید چون با این کار حداقل نصف سرمایه‌گذاران، همکاران و مشتریان خود را از دست می‌دهید.

مطلب پیشنهادی

18 اشتباهی که استارت‌آپ‌ها را نابود می‌کند

8 - اطلاعات خانواده و تفریحات‌تان را عمومی نکنید

شاید برخی از چیزها از نظر شما کوچک‌ترین خدشه‌ای به شخصیت و روابط کاری‌تان وارد نکند اما ممکن است از نظر بقیه چندان خوشایند نباشد و همین مسئله می‌تواند برای شما گران تمام شود.

9 - هیچ چیز غیرقانونی منتشر نکنید

اگر به شما به چشم کسی نگاه کنند که از قانون تخطی کرده، هیچ‌کس حاضر نخواهد بود روی شما سرمایه‌گذاری کند. ولی به‌خاطر داشته باشید: فقط پست‌های شما نیستند که اهمیت دارند، اگر کسی شما را تگ کند هم کارتان تمام است.

10 - مطالبی که برخلاف عرف جامعه هستند

عکس‌هایی که از شما در محافل و مجالس مختلف منتشر می‌شود بلافاصه اثر منفی خودش را نشان می‌دهد و باعث می‌شود کسی شما را جدی نگیرد.

11 - اپ‌هایی که با اجازه شما اطلاعات شبکه‌های اجتماعی که در آن‌ها حضور دارید را منتشر می‌کنند

آیا واقعا دوست دارید بقیه بفهمند که چند ساعت از وقت روزانه خود را صرف شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های موبایلی می‌کنید؟

مطلب پیشنهادی

۵ توصیه به کارآفرینان تازه‌کار!
کارآفرینان تازه‌ کار اولین قدم را چگونه بردارند؟!

12 - انتشار اظهارنظرهای احساسی و از روی عصبانیت

شاید گاهی فکر کنید که بقیه سزاوار برخورد تند شما هستند و بخواهید از کسی ایراد بگیرید ولی ممکن است این کار باعث شود تا به شما به چشم یک فرد انتقاد کننده نگاه کنند.

13 - انتشار هر چیزی به‌صورت ناشناس

تا زمانی که درگیر TOR یا دارک وب نشده باشید واقعا چیزی به‌عنوان "ناشناس" در فضای وب وجود ندارد. اگر نمی‌خواهید نام خود را روی یک پست بگذارید اصلا آن را منتشر نکنید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟