رمز یادگیری سریعتر از زبان پدرانه آلبرت انیشتین!
 توصیه آلبرت انیشتین به پسرش در مورد بهترین روش یادگیری
آلبرت انیشتین در سن 36 سالگی شاهکار خود یعنی نظریه نسبیت عام را به اتمام رساند و فیزیک نوین را متحول کرد. به تازگی نامه‌ای از این فیزیکدان برجسته پیدا شده که مخاطب آن پسر 11 ساله‌اش هانس آلبرت می‌باشد وهمانند دیگر نامه‌های روشنگرانه او، پر از حکمت و تجارب پدرانه است و نکته‌ای در آن نهفته که می‌تواند نه تنها برای ما بلکه برای نسل‌های بعد از ما هم بسیار اثربخش و کاربردی باشد.

1606683296_1_0.gif

این نابغه توصیه ساده و لذت‌بخشی را برای فرزندش داشت که چگونه سرعت یادگیری خود را بالا ببرد. نابغه‌ها ممکن است به خاطر توانایی‌شان در درک پیچیدگی‌های باورنکردنی شناخته شده باشند، اما این بدان معنا نیست که اگر توانستید یکی از این نابغه‌های تاریخی را برای صحبت کردن گیر بیاندازید، از صحبت‌های آنان بهت زده شوید و هاج و واج بمانید.

مطلب پیشنهادی

۶ روش واقعی آموزش مغز برای هوشمندتر شدن

 به گفته ریچارد فینمن، برنده جایزه نوبل، مشخصه واقعی یک نابغه، توانایی او در شرح ساده مسائل است. اگر این گفته واقعیت داشته باشد، در حقیقت نشان دهنده یکی دیگر از استعدادهای باورنکردنی آلبرت انیشتن است.

نظر انیشتین به عنوان یک پدر عاشق فرزند

در سال 1915، انیشتین در برلین زندگی می‌کرد و مشغول کار روی تئوری نسبیت عام خود بود، در حالی که همسر جدا شده  و دو پسر او در وین زندگی می‌کردند. در زمانی که هنوز خبری از ایمیل و اسکایپ نبود، نامه‌هایی بین این فیزیکدان برجسته و خانواده‌اش رد و بدل می‌شد، یکی از این نامه‌ها به تازگی توسط ماریا پاپووا پیدا شده است. یک یادداشت کوتاه به هانس آلبرت انیشتین 11 ساله که نکته فینمن را مورد تاکید قرار می‌دهد که نابغه‌ها به شکل پیچیده صحبت نمی‌کنند بلکه زبانی ساده و روشن دارند. در این مورد، اینشتین از این سادگی در گفتار برای ارائه  توصیه‌های عالی در مورد نحوه یادگیری سریعتر به فرزندش هانس آلبرت ( و البته تمام ما و کسانی که صدها سال بعد به آن گوش می‌دهند) استفاده می‌کند:

من خیلی خوشحالم که تو از نواختن پیانو لذت می‌بری. به نظر من نواختن پیانو و نجاری در سن تو از هر کاری بهتر است، حتی از مدرسه بهتر. چون این کارها برای جوانی همانند تو بسیار مناسب هستند. آهنگ‌هایی را با پیانو بنواز که تو را شاد می‌کنند، حتی اگر معلم آن‌ها را از تو نخواسته باشد. این گونه می‌توانی خیلی سریعتر یاد بگیری، چون وقتی کاری را انجام می‌دهی که از آن لذت می‌بری، متوجه گذشت زمان نمی‌شوی. من گاهی آن قدر درگیر کارم می‌شوم که فراموش می‌کنم که حتی ناهار بخورم....

تعجبی ندارد که درک و بینش انیشتین از این موضوع که اشتیاق، غوطه‌وری در کار و حتی خنده می‌تواند وسایل کمک آموزشی بهتری در مقایسه با فلش‌کارت‌ها یا هایلایترها باشند، ستودنی است؛ موضوعی  که بعدها با تحقیق به اثبات رسید ( گرچه تا جایی که ما شنیده‌ایم،   هیچ سخنی از روانشناسان کودک در مورد مزیت‌های استثنایی نجاری برای کودکان وجود ندارد).

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟