کپی‌برداری از روش مدیرعامل لینکدین
روزانه 90 دقیقه از وقت‌تان را برای کار نکردن برنامه‌ریزی کنید
اگر فکر می‌کنید دیگران به‌قدری کار روی سرتان ریخته‌اند که فرصت فکر کردن برای آینده و برنامه‌ریزی ندارید، بخشی از زمان روزانه خود را به کار نکردن اختصاص دهید یعنی همان کاری که مدیرعامل لینکدین انجام می‌دهد.

همه کارمندان می‌خواهند با مدیرعامل خود صحبت کنند. این یعنی "نیل بلومنتال" و "دِیو گیلبوآ"؛ مدیرعاملان مشترک برند عینک‌سازی "واربی پارکر" تمام روز در حال برگزاری جلسات متعدد و پشت سر هم هستند. گاهی اوقات این دو نفر بدون وقفه 16 جلسه در روز را تجربه می‌کنند.

چندی پیش "آلیسون شانتل"؛ سردبیر بخش ویراستاری سایت بیزنس اینسایدر؛ پادکستی در خصوص راه‌هایی که آدم‌های موفق طی می‌کنند تهیه کرد. وی در بخشی از این پادکست با این دو نفر مصاحبه‌ای انجام داد و آن را در اختیار شنوندگان قرار داد.

مطلب پیشنهادی

رمزگشایی از فیشینگ جدید بر علیه کاربران لینکدین
کاربران لینکدین بهتر است مراقب تهدید فیشینگ جدید باشند

شاید در ابتدا مجموعه‌ای از این جلسات مفید و کارآمد به‌نظر برسند ولی گیلبوآ می‌گوید: "تعداد جلسات به اندازه‌ای زیاد بود که اصلا فرصتی برای فکر کردن و آماده شدن برای آن‌ها نداشتیم و گاهی مجبور بودیم ایمیل‌های خود را در حین برگزاری جلسات ارسال کنیم. یعنی سعی می‌کردیم مالتی‌تسک باشیم ولی متأسفانه این کار هیچ فایده‌ای برای دو طرف ندارد."

آن‌ها برای حل این مشکل از روش "جف وینر"؛ مدیرعامل لینکدین استفاده کردند. وی به این دو نفر پیشنهاد کرد تا هر روز ۹۰ دقیقه برای انجام "هیچ کاری" اختصاص دهند.

گیلبوآ در این مورد می‌گوید: "سریع به سراغ همکارم رفتم و گفتم 'ببین! ما باید این کار را انجام دهیم؛' اعتراف می‌کنم که برای مدتی هم جواب داد. ولی با گذشت زمان و پیش آمدن موارد جدیدتر؛ این ۹۰ دقیقه هم رو به سمت نظم پیدا کردن و رسیدگی به مسائل پیش آمده کرد. ولی هم‌چنان در تلاش هستیم تا هر روز بخشی از وقت‌مان را به فکر کردن اختصاص دهیم و درگیر کارهای دیگر نشویم."

مطلب پیشنهادی

محقق ایرانی عینک دید در شب ساخت

وی گفت من و همکارم برای کم کردن این جلسات مرتب از خودمان می‌پرسیدیم: "آیا من تنها شخص در این شرکت هستم که باید در این جلسات شرکت کنم؟"

"اگر نه؛ شاید فقط یک نوشته از کسی دریافت کنم یا این‌که با کسی رو در رو شوم و از ماجرا خبردار شوم. پس می‌توانم وقت بیشتری صرف کارهایی کنم که برای پیشرفت این شرکت لازم است و به این فکر کنم که قرار است شرکت ما در سال 2020 و فراتر از آن چه جایگاهی داشته باشد. از حالا می‌توان روی برنامه‌ها و استراتژی‌های آینده تمرکز کرد."

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟