کسب درآمد از اینترنت
پیرزن ۸۰ ساله‌ای که با نگاه‌ کردن به دوربین‌های اینترنتی در تمام روز پول‌دار شد!
اینترنت منشا مشاغل و کسب درآمد برای بسیاری از افراد جامعه به‌خصوص کاربرانی با شرایط خاص مانند بیماران یا معلولیت‌ها یا موارد دیگر شده است. در سراسر دنیا افراد زیادی هستند که از دل اینترنت پول درمی‌آورند ولی در ازایش کارهایی می‌کنند که کمتر خبر داریم یا تصورش را می‌کنیم. این روزها اینترنت شاه‌کلید دورکاری یا کار در خانه است.

یک پیرزن ۸۰ ساله در ایرلند شمالی با نگاه کردن به دوربین‌های ماهواره‌ای متصل به اینترنت در تمام طول شبانه‌روز درآمد کسب می‌کند. همیشه پای مانیتور نشسته و دایم دوربین‌های مختلف را برای مشاهده موارد مشکوک و جرایمی نگاه می‌کند.

مطلب پیشنهادی

رازهای موفقیت زنی که با سه روز کار در هفته 23 هزار دلار درآمد دارد!
به‌گونه‌ای کار کنید که از انجام آن لذت ببرید

این دوربین‌ها ۵ هزار مایل آن‌طرف‌تر در برزیل قرار دارند. ۶ دوربین با استفاده از سیستم Internet Eyes فروشگاه‌ها و خیابان‌های برزیل را نظارت کرده و تصاویر را از طریق اینترنت برای خانم باربارا ماروو می‌فرستند. این خانم مسن نیز دایم ۶ دوربین را چک می‌کند تا اگر تخلفی صورت گرفت یا جرمی مشاهده کرد، به مسئولان فروشگاه اطلاع دهد. 

بسیاری از شرکت‌ها و فروشگاه‌های برزیل از این سیستم استفاده کرده و نیروهای راه دوری استخدام می‌کنند تا ۲۴ ساعته مراقب و ناظر بر دوربین‌های امنیتی‌شان باشد و اگر مورد مشکوکی مشاهده کرد، فورا گزارش دهد. افرادی که در این سیستم کار می‌کنند، به هیچ دستگاه خاصی نیاز ندارند و فقط باید یک کامپیوتر و مانیتور متصل به اینترنت پرسرعت داشته باشند. 

باربارا می‌گوید در طول تمام روز با چشمانش مراقب است کسی از فروشگاه دزدی نکند یا چیزی درون جیب کتش نگذارد. اگر مورد این‌چنینی ببیند، یک دکمه بزرگ قرمز رنگ روی مانیتور هست که باید فشار بدهد و گزارش کند. باربارا در هنگام غذا پختن، مشاهده تلویزیون و شنیدن اخبار، شستن ظرف‌ها و کارهای روزانه دیگری، کار در خانه‌اش را انجام می‌دهد و در ازای آن یک حقوق مناسب دارد تا در سال‌های آخر زندگی گرفتاری‌های مالی نداشته باشد یا به دیگران و دولت وابسته نشود. 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟