با رویکرد تجاری‌سازی اختراعات
جشنواره «جایزه بزرگ اختراعات ایران» ماه آینده برگزار می‌شود
جایزه بزرگ مخترعان ایران با همت وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حمایت بیش از ۳۰‌ دانشگاه و پژوهشگاه برتر کشور در سال 91 کار خود را آغاز کرد. در همین سال و در راستای تجاری‌سازی و تولید دانش و ارزش‌گذاری به تحقیق و توسعه اقدام به تحقیقاتی جهت ایجاد یک شیوه جدید حمایتی جهت تجاری‌سازی و فروش اختراعات کردکه در نهایت، در شهریور ماه سال ۱۳۹۳ پروژه «جایزه بزرگ اختراعات ایران» با رویکرد تجاری‌سازی اختراعات با حضور بیش از ۴۰ نفر از نخبگان‌، فعالان و صاحب‌نظران عرصه فناوری متولد شد.

1606683296_1_0.gif

كارگاه‌های اختتاميه اين جشنواره شامل ۸ كارگاه آموزشی است كه يكی از آنها درباره چگونگی راه‌اندازی شركت‌های نوپا است كه با محوريت بررسی مطالعات موردی نمونه‌های موفق در اروپا و آمريكا توسط دكتر كريستيان بگ‌دان‌ برگزار می‌شود. موضوعات كارگاه‌های ديگر نيز شامل حوزه‌های مختلف تجاری‌سازی ايده است.

مطلب پیشنهادی

اگر به دنبال بازار پر سودی هستید از اینترنت اشیا غافل نشوید

 داوری‌های حضوری جایزه بزرگ اختراعات ایران در حوزه‌های پزشکی، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، برق، مهندسی شیمی، علوم پایه، عمران، معماری، محیط زیست، مهندسی مواد و متالورژی، مکانیک و مکاترونیک و هوافضا، کشاورزی و علوم بین‌رشته‌ای است. این فستیوال تنها یک مراسم بزرگداشت نیست، بلکه پروسه جديدي با هدف تولید و تجاری‌سازی اختراع است. دست‌اندرکاران این فستیوال برآن هستند تا با برگزاری این برنامه بتوانند راهگشای حل مسئله تجاری‌سازی اختراعات در ایران باشند و معتقدند که این مهم حمایت تمام سازمان‌ها و ارگان‌ها و فعالان این حوزه را می‌طلبد. اختتاميه جشنواره جايزه بزرگ اختراعات ايران اول اسفندماه ۹۵ در برج ميلاد برگزار میشود.

درباره جشنواره
این فستیوال بین‌المللی با حضور بیش از ۲۰۰۰ مخترع‌، متخصص و سرمایه‌گذار و با حمایت سازمان‌ها و ارگان‌های علمی و فناوری کشور پایه‌گذاری شد‌. جایزه بزرگ اختراعات ایران ایجاد انگیزه و ارج‌نهادن به فعالیت‌های علمی دانشمندان داخلی را در دستور کار دارد. به علاوه یک برنامه و روند سریع جهت تجاری‌سازی فناوری‌ها در کشور با مشارکت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را پیگیری می‌کند‌. فرآیند اصلی «جایزه بزرگ» در سال ۲۰۱۱ با ایده پیمان سرحدی، مخترع مطرح جهان توسط نشریه تایمز آمریکا ارائه شده و پس از ۳ سال مطالعه و بررسی در سال ۲۰۱۴ با مطالعه‌ای‌ تحت عنوان «دهکده دانایی و خانه‌های تکنولوژی» در کنفرانس جهانی مدیریت تکنولوژی در کشور آمریکا مورد‌پسند صاحب‌نظران فناوری جهان قرار گرفت و پس از آن با یک برنامه ۱۰ ساله آغاز به کار کرد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟