سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کل کشور می‌گوید:
استارت‌آپ‌ها برای ورود به فرابورس باید مجوز بگیرند
طبق تفاهم‌نامه‌ای که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با فرابورس به امضا رسانده، اعضای این سازمان می‌توانند با ارائه درخواست، برای حضور در فرابورس اعلام آمادگی کنند. بدون تردید استارت‌آپ‌ها هم برای حضور در فرابورس تمایل دارند؛ اما ناصرعلی سعادت، شرط حضور کسب‌و‌کارهای نوپا را دریافت مجوزهای لازم اعلام کرده است.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در کنفرانس خبری پنجمین همایش مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات که روز گذشته در محل دبیرخانه این سازمان برگزار شد، درخصوص نحوه ورود شرکت‌های نوپای فاقد مجوز فعالیت قانونی به فرابورس گفت: «تمامی شرکت‌های نوپا و استارت‌آپ‌های خواهان ورود به بورس، ملزم به اخذ مجوزهای فعالیت هستند و طبق قوانین بالادستی باید تمامی مجوزها و ضوابط قانونی برای فعالیت یک شرکت را رعایت کرده باشند. در توافق اخیر سازمان نظام صنفی و فرابورس، برای تسهیل ورود شرکت‌های استارت‌آپ حوزه IT به فرابورس تفاوت‌هایی نسبت به شرایط قبلی ورود یک شرکت به بورس ایجاد شده است.»

مطلب پیشنهادی

معرفی یک استارت‌آپ ایرانی در حوزه پزشکی و سلامت
اولين مراسم رسمی پلتفرم «شفاجو» برگزار می‌شود

سعادت درخصوص این تفاوت‌‌ها ادامه داد: «در گذشته یک شرکت خواهان ورود به بورس باید ۳ سال سابقه تأسیس و پیشینه سودآوری در ۳ سال آخر فعالیت را داشت؛ اکنون یک شرکت خواهان ورود به بورس با یک سال سابقه تاسیس و داشتن گزارش مالی حسابرسی شده، حتی در صورت زیان‌ده بودن و حتی اگر زیان بیشتر از سرمایه اولیه (مشمول ماده ۱۴۱) داشته باشد، می‌تواند برای ورود به فرابورس درخواست بدهد. این درخواست در کمیته‌ای که چند نماینده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برای ارائه نظر کارشناسی حضور دارند، بررسی می‌شود و براساس امیدنامه ارائه شده، این شرکت می‌تواند وارد فرابورس شود. هم‌اکنون نیز بسیاری از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوپا و حتی شرکت‌هایی که ۱۵ سال از تأسیس آنها در حوزه IT می‌گذرد شاید سود ده نباشند؛ اما کاربران زیادی را به خود مشغول کرده‌اند و اپلیکیشن آنها روی گوشی‌های زیادی نصب است و بنابراین امیدنامه این شرکت‌ها مثبت ارزیابی می‌شود.»

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟