پنجمین قربانی بزرگ هکرهای OurMine
سایت افشا‌‌کننده ویکی لیکس هم هک شد!
"ویکی لیکس" یکی از سایت‌‌های پرهیاهو و پرحاشیه در جهان است که افشا‌گری‌های صریح و بی‌تعارف آن می‌تواند معادلات در جهان را تغییر دهد. به دنبال هک حساب کاربری شبکه‌های اجتماعی افراد سرشناسی چون زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک، ساندرا پیچای مدیرعامل گوگل، جک دورسی مدیرعامل توئیتر و تراویس کالانیک مدیرعامل Uber توسط گروه هکری "اورماین"، حالا هکرهای این گروه موفق شدند تا به روش ارسال پرحجم اطلاعات به سرور، سایت اینترنتی "ویکی‌لیکس" را نیز هک کنند.

این گروه هکری که در چهار حمله خود موفق شده بود تا حساب کاربری مدیران شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب را هک کند، حالا نوک پیکان حمله خود را به سمت سایت افشا کننده ویکی لیکس نشانه رفته است. سایت ویکی‌لیکس در جریان آخرین درگیری‌های خود با گروه بین‌المللی هکری Anonymous که چندی پیش به حساب‌های کاربری اعضای گروه داعش در شبکه‌های اجتماعی نفوذ کرده بود، اقدام مذکور را انجام داد. گروه هکری Anonymous پیش‌ازاین اقداماتی چون فاش کردن اعضای گروه KKK و حمله به سایت بانک مرکزی یونان برای اعتراض به سیستم مالی جهان را نیز انجام داده است.

مطلب پیشنهادی

حساب کاربری مدیرعامل توییتر هک شد
پس از زاکربرگ و پیچای اتفاق افتاد؛

به گزارش سایبربان، سایت اینترنتی ویکی‌لیکس از جمله مراکزی محسوب می‌شود که اطلاعات بسیار قابل‌ ملاحظه‌ای را منتشر می‌کند که هرکدام از آن‌ها جهان را تحت تأثیر قرار می‌دهند. به‌عنوان‌مثال این سایت چندی پیش تصاویر ویدیویی کشته شدن روزنامه‌نگاران عراقی در یک حمله هوایی را منتشر کرد و اطلاعات مخفیانه در مورد نحوه نگهداری از زندانیان در خلیج گوانتانامو را به اشتراک گذاشت. دسامبر گذشته گروه هکری OurMine اعلام کرد که حملات هکری/DDoS خود به گروه‌ها و اشخاص مختلف را بدون هرگونه دلیل خاص انجام می‌دهد و هم‌اکنون در آخرین اقدام سایت اینترنتی Wikileaks را از طریق یک حمله DDoS از کار انداخته است.

این روش هکری به‌گونه‌ای است که ترافیک سایت اینترنتی موردنظر به میزان قابل‌ملاحظه افزایش میابد و درنتیجه سرورهای آن به‌طور کامل مختل می‌شوند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟