ترمیم رخنه‌های بحرانی
کاربران ویندوز این وصله‌ها را نصب کنند تا هک نشوند + لینک دانلود
مایکروسافت 12 بولتن امنیتی را برای ترمیم ده‌ها آسیب‌پذیری در محصولات ویندوز، ویندوز سرور، اینترنت اکسپلورر، آفیس و سایر محصولاتش ارائه کرد. وصله‌های ارائه شده از سوی مایکروسافت رخنه‌های امنیتی بزرگی را در ویندوز پوشش می‌دهند. مایکروسافت می‌گوید: «این بولتن بخشی از آسیب‌پذیری‌های بحرانی که به هکرها اجازه بهره‌برداری از سیستم کاربران را می‌دهد، مسدود می‌کنند.» حداقل دو مورد از این رخنه‌ها به عنوان رخنه‌های بحرانی گزارش شده‌اند.

مایکروسافت 8 دسامبر بولتن امنیتی ماهانه خود را برای کاربران ویندوزعرضه کرد. کاربران ویندوز برای آن‌که از جانب هکرها در امان باشند، لازم است این به‌روزرسانی‌ها را دانلود کرده و روی سیستم خود نصب کنند.

مطلب پیشنهادی: رخنه‌ای جدی در ابزار رمزنگاری مایکروسافت + دریافت فایل ترمیم و به‌روزرسانی

MS15-128  یک سری رخنه‌های مربوط به حافظه گرافیکی که به یک هکر اجازه نصب برنامه‌ها، مشاهده و حذف داده‌ها و ساخت یک پروفایل کاربری با حداکثر مجوزهای لازم را ارائه می‌کند ترمیم می‌کند. این رخنه روی سیستم‌عامل‌های ویندوز ویستا به بعد و همچنین آفیس 2010 و 2007، Skype for Business، Microsoft Lync 2010 و Lync 20133 و چهارچوب دات‌نت وجود دارد.

رخنه بزرگ دیگر MS15-124 است که روی همه نسخه‌های اینترنت اکسپلورر تأثیرگذار بوده و به یک هکر اجازه می‌دهد، مجوز یکسانی را با کاربری که هم اکنون در سیستم حضور دارد به دست آورد. کاربرانی که به عنوان مدیر در یک سیستم حضور دارند بیشترین ضربه را از این رخنه متحمل خواهند شد. بعضی از آسیب‌پذیری‌های شناسایی شده در این بولتن روی مرورگر مایکروسافت اچ، جدیدترین مرورگر ارائه شده از سوی مایکروسافت در ویندوز 10 نیز تأثیرگذار هستند. به گفته یک کارشناس امنیتی یک هکر مجبور است از قابلیت‌های یک سایت آلوده برای این منظور استفاده کند. این سایت‌ها می‌توانند محتوای دستکاری شده خاصی را برای بهره‌برداری از آسیب‌پذیری‌ها در اختیار هکرها قرار دهند. یک هکر ممکن است یک کاربر را متقاعد سازد، که یک صفحه وب را از طریق لینکی که برای کاربر ارسال کرده، باز کند. هر دو رخنه به‌طور اختصاصی به مایکروسافت گزارش شده‌اند و هنوز در دنیای واقعی مورد بهره‌برداری قرار نگرفته‌اند. در ادامه به اختصار مهم‌ترین نقص‌های بحرانی شناسایی شده را به شما معرفی می‌کنیم.

MS15-126 در ارتباط با رخنه‌هایی است که در Jscript و VBscript شناسایی شده‌اند. این رخنه‌ها به یک هکر اجازه دسترسی به مجوزهای کاربر جاری را می‌دهند. رخنه‌های این گروه روی ویندوز ویستا و ویندوز سرور 2008 (Server Core) قرار دارند.

MS15-127 رخنه‌ای است که مشکلات DNS ویندوز را ترمیم کرده است. این رخنه به یک هکر اجازه می‌دهد کدهایی را در قالب یک حساب سیستمی اجرا کند. برای این منظور هکر DNSهای ویندوز سرور را برای جواب‌گویی به درخواست‌های ارسال شده ویرایش می‌کند. سیستم‌هایی که ویندوز سرور 2008 به بعد روی آن‌ها نصب شده است به این آسیب‌پذیری آلوده هستند.

MS15-129 مشکلات مربوط به سیلورلایت در پلتفرم‌های ویندوز و مک را ویرایش می‌کند. رخنه‌ای که مجوز خواندن و نوشتن روی پلتفرم‌های یاد شده را در اختیار هکرها قرار می‌دهد. یک هکر ممکن است کاربر را فریب داده تا به مشاهده صفحه وبی که حاوی داده‌ها و کدهای مخرب بوده بپردازد. با این روش هکر به هدف خود می‌رسد.

Ms15-130 رخنه‌ای را در ویندوز 7 و ویندوز سرور 2008 سرویس پک دو ترمیم می‌کند.  رخنه وصله شده به یک هکر اجازه می‌دهد، از راه دور کدهایی را با هدف اکسپلویت کردن یک فونت در حال پردازش اجرا کنند.

MS15-131 در ارتباط با کاربران آفیس 2007 روی ماشین‌های ویندوزی و مک است. این رخنه به یک هکر اجازه می‌دهد از راه دور کدهایی را با هدف بهره‌برداری از این رخنه اجرا کنند. البته برای این‌کار کاربر باید فایل ویژه‌ای را از آفیس باز کرده باشد.

مایکروسافت همچنین چهار وصله دیگر به نام‌های Ms15-132 ، MS15-133 ، Ms15-134 و MS15-135 را برای مشکلات مهم ویندوز ارائه کرده است.

وصله‌های دسامبر از طریق کانال‌های به‌روزرسانی معمول مایکروسافت در اختیار کاربران قرار دارند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟