مراقب حریم خصوصی خود باشید
چگونه از جاسوسی از طریق تلویزیون هوشمند خود جلوگیری کنیم
با اضافه شدن فناوری‎های پیشرفته جدید به تلویزیون‎ها توسط توسعه دهندگان و تولیدکنندگان، تلویزیون‎های هوشمند بسیار هوشمندتر می‎شوند. تمام قابلیت‎ها و امکانات موجود در تلفن‎های هوشمند به تلویزیون‎های هوشمند نیز اضافه شده‎اند، بنابراین خطراتی که سایر دستگاه‎های شما را تهديد می‎کند در مورد تلویزیون شما نیز صادق است. یکی از مهمترین آنها نقض حريم خصوصی و جاسوسی از طریق دوربين تعبیه شده در تلویزیون‎های هوشمند است.

1606683296_1_0.gif

تلویزیون‎های هوشمند جدید به دوربين مجهز هستند، از سیستم عامل اختصاصی خود بهره می‎برند و کاربران می‎توانند کارهایی مثل ارسال ای‎میل، وبگردی، چت ویدیویی و تماشای ویدیو به صورت آن‎لاین را با تلویزیون انجام دهند. اینها امکانات مفید و جالب توجهی هستند اما از طرفی می‎توانند حریم شخصی شما را در معرض خطر قرار دهند. ممکن است شخص دیگری کنترل دوربين تلویزیون شما را در دست بگیرد و از خانه و محل کار شما جاسوسی کند.

بنابراین برای جلوگیری از احتمال چنین خطری بهتر است امکان دسترسی به دوربين تلویزیون را مسدود کنید. در ادامه ما روش‎هایی را برای افزایش سطح امنیت و حفظ حريم خصوصی تلویزیون‎های هوشمند بررسی خواهیم کرد.

تلویزیون‎های سامسونگ

تلویزیون‎های هوشمند سامسونگ در زمان دسترسی به برخی از اطلاعات مهم دستگاه و داده‎ها به کاربر هشدار می‎دهد و تلویزیون شما تحت شرایطی كه سامسونگ از شما اجازه آن را درخواست کرده است امکان استفاده را صادر می‎کند. برای آن دسته از کاربرانی که این شرایط را تایید کرده‎اند و حالا می‎خواهند آن را لغو یا امکان دسترسی را غیرفعال کنند می‎توانند این مراحل را طی کنند.

  1. با استفاده از ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ خود به منوی Smart Hub بروید.
  2. بعد از وارد شدن به این بخش، گزینه Terms and Policy را پیدا کنید و آن را انتخاب کنید.
  3. در این صفحه باید به دنبال گزینه SyncPlus and Marketing بگرديد و آن را غیرفعال كنيد.

تلویزیون‎های ال‎جی

کاربرانی که مدل‎های جدیدتر تلویزیون‎های هوشمند ال‎جی را در اختیار دارند نباید نگران محافظت از حریم خصوصی خود باشند، چرا که این تلویزیون‎ها هیچ اطلاعاتی را به طور خودکار جمع آوری نمی‎کنند. اما برای آن دسته از کاربرانی که از نسخه‎های قدیمی‎تر تلویزیون‎های ال‎جی استفاده می‎کنند باید توجه داشته باشند که تلویزیون آنها ممکن است اطلاعات و جزئیات مربوط به حریم خصوصی را جمع آوری کند. برای جلوگیری از این کار تنها کافی است به منوی Options>Live Plus بروید و این گزینه را خاموش كنيد.

نکاتی برای مراقب بهتر از حريم خصوصی در تلویزیون‎های هوشمند

هرگز روی لینک‎های ناشناخته و ناخواسته‎ای که روی صفحه تلویزیون شما ظاهر می‎شوند و ممکن است به جمع آوری اطلاعات خصوصی شما بپردازند کلیک نکنید. همچنین اگر از تلویزیون خود برای ارسال و دریافت ای‎میل استفاده می‎کنید باید مراقب خطرات اسپم هم باشید. بهترین روش برای جلوگیری از این خطر قطع کردن اتصال به اینترنت در زمان‎هایی است که شما از آن استفاده نمی‎کنید.  

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟