ورود هوش مصنوعی به دنیای هنر
تماشا کنید: روبات نقاش کوچکی که جادو می‌کند
امروزه روبات‌ها به شکل کاملا ملموسی در صنایع حضور دارند. به طور مثال در گذشته شاهد آن بودیم که روبات‌ها قادر به شناسایی اشکالی بودند که از سوی انسان‌ها رسم می‌شدند. اما این‌که یک روبات بتواند اشکالی را رسم کند، اشکالی که برای ما معنای خاصی می‌دهند در نوع خود یک پیشرفت بزرگ به شمار می‌رود.

به تازگی کمپین جدیدی در سایت کیک‌استارتر کار خود را آغاز کرده و به دنبال جمع‌آوری سرمایه برای ساخت یک روبات هوشمند است. این روبات که متشکل از یک بازوی کوچک است با اتصال به یک برنامه کاربردی روی یک تبلت یا گوشی هوشمند این توانایی را دارد یک کپی از طراحی‌هایی که کاربر برای او ارسال می‌کند را به صورت بلادرنگ روی کاغذ رسم کند.

مطلب پیشنهادی

روباتی که با امواج مغزی کنترل می‌شود
مخصوص معلولان جسمی حرکتی

کاربر این توانایی را دارد تا از این برنامه کاربردی هم روی یک کامپیوتر شخصی و هم روی یک کامپیوتر مک استفاده کند. از این بازوی روباتیک به دو شکل می‌توانید استفاده کنید، آن‌را از طریق یک درگاه USB به یک دستگاه متصل کنید یا این‌که برنامه را از طریق یک ارتباط وای‌فای به اینترنت متصل کنید. در این حالت امکان ارسال و دریافت پیام از هر نقطه از جهان امکان‌پذیر خواهد بود. همچنین اگر کاربر دیگری این برنامه کاربردی را روی دستگاه خود نصب کرده باشد، شما این توانایی را دارید تا طرح خود را به طور مستقیم و از طریق اینترنت برای Line-us آن کاربر ارسال کنید.

بله درست است که این روش راهکار مناسبی برای برقراری ارتباط با دیگران نیست، اما حداقل نشان می‌دهد که شما برای شخصیت طرف مقابل ارزش قائل هستید. طراحان Line-Us در این ارتباط گفته‌اند: «ما به دنبال آن هستیم تا جامعه‌ای از کاربران هنرمند را گرد هم آوریم. افرادی که می‌توانند از طریق این برنامه کاربردی نقاشی‌های یکدیگر را جمع‌آوری کرده و به سفارشی‌سازی روبات خود (Line-US) بپردازند. Line-US رابط کاربری ویژه خود را داشته و قادر است به رزبری پای، پایتون، آردوینو و اسکراچ متصل شود. Line-Us به روش‌های مختلفی خود این‌کار را انجام می‌دهد. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که امکان تعویض جوهر رنگی و اندازه قلم نیز وجود دارد.»

به نظر می‌رسد طرح ارائه شده از سوی این توسعه‌دهندگان توانسته است نظرمساعد کاربران را به سمت خود جلب کند، به دلیل این‌که طراحان فوق در همین مدت کوتاه موفق شده‌اند سرمایه قابل توجهی را به دست آورند. کاربران این توانایی را دارند تا با پرداخت 86 دلار از نگارش‌های اولیه روبات Line-Us استفاده کنند. اگر همه چیز مطابق با برنامه‌ریزی و استراتژی‌های این شرکت به جلو حرکت کند، انتظار می‌رود در ماه اکتبر شاهد عرضه رسمی این روبات به قیمت 124 دلار خواهیم بود. 

ویدیوی جذابی از نحوه کار این نقاش کوچک ببینید:

 

 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟