یک قلم به جهیزیه اضافه شد!
گالری عکس: مبلمان دلخواهت را سه‌بعدی چاپ کن
در آیندهای نه چندان دور در فهرست لوازم ضروری جهیزیه تازه عروسان علاوه بر یخچال، تلویزیون، ماشین ظرف‌شویی و غیره؛ یک دستگاه چاپگر سه‌بعدی نیز قرار خواهد گرفت!

shabake-mag.jpg

با ظهور چاپگر‌های سه‌بعدی، تحولی عظیم در زمینه تولید رخ داد. با پیشرفتی که این صنعت از بدو تولد تا کنون داشته دور از انتظار نیست که تا چند سال آینده بسیاری از نیازهای ما نسبت به صنعت کاران و فروشگاه‌ها از بین برود و تمامی وسایل مورد نیاز خود را تنها با چند کلیک در خانه مهیا کنیم.

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: هنر خیابانی تنها با دو چشم عروسکی

تصور کنید یک مدل خاص از مبلمان منزل در نظر دارید که ترکیب چند المان باشد، شاید بخواهید مبل راحتی‌تان بخشی از جثه یک فیل باشد یا اهل ریاضیات هستید و صندلی و میزناهار خوری‌ می‌خواهید که طرح خاص هندسی داشته باشد. اگر این طرح‌ها را به یک نجار ماهر نشان دهید، کمی سر خود را می‌خاراند و شما را متقاعد می‌کند که اجرای این طرح امکان‌پذیر نیست یا هزینه‌ گزافی را باید متحمل شوید. در نهایت با ناامیدی یکی از طرح‌های روتین نجار را با طرح فوق‌العاده خود جایگزین می‌کنید.

فرض کنید از کودک خود درحین بازی عکس زیبایی گرفته‌اید و می‌خواهید بردیوار خانه نصب کنید، کافی است یک قاب انتخاب و چاپ کنید. لامپ پذیرایی سوخته و باید تعویض شود ولی دستتان نمی‌رسد، کافی است یک چهار پایه چاپ کنید.

شاید روزی برسد که دیگر نه فروشگاهی در شهر باشد نه رستورانی نه صنعت کاری نه هیچ چیز دیگری! چون شما یک چاپگر سه‌بعدی در خانه دارید. تعدادی از مبلمان چاپ شده توسط چاپگر‌های سه‌بعدی را در گالری زیر تماشا کنید:

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟