روبات‌ها وارد حرفه کفاشی شدند
روبات‌ها اولین کفش آدیداس را ساختند + گالری عکس
سال گذشته بودکه آدیداس اعلام کرد برنامه‌هایی برای راه‌اندازی Speedfactory دارد؛ مجموعه‌ای که تمام دستگاه‌ها و کارکنان آن روبات هستند. فعلا این کارخانه تولیدی در آلمان راه‌اندازی شده و قرار است به‌زودی یک کارخانه دیگر هم در آمریکا تأسیس شود.

1606683296_1_0.gif

روز گذشته؛ آدیداس اولین مدل کفش Silhouette خود که خروجی پروژه Speedfactory است را رونمایی کرد. این مدل کفش Futurecraft M.F.G نام دارد. طراحی این کفش بسیار زیبا و چشم‌نواز است و علائم تجاری آدیداس یعنی Prmieknit در قسمت فوقانی کفش و Boost در قسمت میانی آن دیده می‌شود. این مشابه همان چیزی است که در طی ماه‌های اخیر در کفش‌های مشهور دیگر هم دیده شده است.

مطلب پیشنهادی

روبات‌ها برای اولین بار عمل جراحی چشم انجام دادند

البته در ویدئوهایی که منتشر شده مشخص است که در برخی مراحل به نیروی انسانی نیاز است اما قسمت عمده کار توسط ماشین‌ها و روبات‌ها انجام می‌شود. علاوه بر آن؛ طراحی این کفش به شدت به داده‌های ARAMIS وابسته است. فناوری آرامیس یک فناوری مربوط به ضبط در حال حرکت است که به‌کمک تهیه نقشه از پوست؛ استخوان و عضلات افراد برای طراحی و ساخت یک کفش راحت استفاده می‌کند.

علامت اختصاری M.F.G به‌معنای ساخته شده برای آلمان است و آدیداس می‌گوید که این تازه شروع کار است و طی چند ماه آینده شاهد محصولات بیشتری از این دست خواهیم بود. به‌همین دلیل است که اخیرا خط تولید Futurecraft راه‌اندازی شد. این خط شامل تولید اسنیکرهایی می‌شود که بخشی از آن توسط مواد حاصل از چاپ سه‌بعدی ساخته شده است.

اگر بدتان نمی‌آید یک جفت از این کفش را تهیه کنید؛ گوش به زنگ باشید چون قرار است فقط 500 جفت از این کفش تولید شود. هنوز آدیداس قیمتی روی این کفش نگذاشته است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟