خودران‌های اسپرت هایبریدی که مجهز به پهباد هستند + گالری عکس
همانطوری که کامیون‌های ترانزیت خودران مانند مرسدس بنز اکتروس (Mercedes-Benz Actors) و ماشین شاسی بلند لوکسی مانند ولوو XC90 برای صنعت ماشین‌های نقلیه بزرگ مهم هستند، ماشین‌هایی مانند Rinspeed "Σtos" هم مهم هستند. هر چند که طرح این ماشین هیچ‫وقت به مرحله تولید نرسید ولی چیزی از ارزش‌ها و اهمیت آن کم نمی‫کند چرا که ثابت کرد علاقمندان شیک‌سوار رانندگی هم در دنیای خودروهای آینده مورد توجه قرار می‫گیرند.

ماشین‌های شیک، لوکس و جذاب سری اسپرت قرار است که ماه ژانویه سال 2016 میلادی یعنی اواخر دی و اوایل بهمن در جریان نمایشگاه CES بطور رسمی معرفی شوند. زیبایی بیرونی و شیک بودن این ماشین ها نیست که نگاه‫ها را به خود جلب می‫کند بلکه نوع خاص طراحی داخل ماشین است که به آن حالت جادویی داده است و این جادویی بودن همان چیزی است که Rinspeed در کنفرانس خبری خود به آن اشاره کرد.
سازنده سوییسی اتومبیل که اکنون کار طراحی هم انجام می‫دهد خیلی به خودران بودن اتومبیل‌ها و این‫که نیازی به راننده نیست می‫نازد. در این حالت فرمان ماشین‌های اسپرت هایبریدی نه تنها جمع می‫شود بلکه می‫توانید آن را داخل داشبورد بگذارید. آن وقت دو صفحه‫نمایشی که در قسمت جلوی ماشین قرار دارند به جلو آمده و دید بیشتر و بهتری را به شما می‫دهند.

شاید بهترین ویژگی "Σtos" پهبادی است که روی ماشین در نظر گرفته شده است. شرکت سازنده در تبلیغ خود این‫گونه می‫گوید: این پهباد می‫تواند دسته گلی را که راننده بصورت آنلاین سفارش داده تحویل بگیرد و برایش بیاورد یا این‫که حتی آن را به شخصی که گلها برای او است تحویل بدهد. بعد از این‫که کار تحویل تمام شد بدون این‫که مشکلی ایجاد کند در قسمت جلوی ماشین روی محل خود فرود می‫آید. ولی چیزی در مورد این‫که سرعت این پهباد چقدر است و در اتوبان‫ها با چه سرعتی حرکت می‫کند گفته نشده است.
اگر مخفی کردن فرمان و گرفتن گل از گلفروشی توسط پهباد را کنار بگذاریم، باید گفت که Rinspeed با تولید خودروی مفهومی اسپرت خودران واقعا هدفی را دنبال می‫کند. برخی از تحلیلگران روزی را در ذهن خود تصور می‫کنند که خیابان‫ها و اتوبان‫ها مملو از ماشین‫های خودران اسپرت و هاچ‫بک و شاسی بلند است که بدون راننده در حال حرکت در خیابان هستند. ولی اگر این اتفاق بیافتد علاقه درونی آدم‌ها که دوست دارند ماشین خود را به همگان نشان دهند نادیده گرفته می‫شود و باید دید که آن‫ها چه استقبالی از این فناوری می‫کنند.

به غیر از این شرکت آئودی (Audi) در مورد مدل‌های آینده ماشین‌های خودران گفته که این احتمال وجود دارد که شاهد مدل اسپرت آن‫ها هم باشیم. یعنی این‫که ماشین شما با سرعت بالا در خیابان‫ها مانور بدهد. ولی من اقرار می‫کنم که این ایده کمی زیاده از حد و احمقانه به نظر می‫رسد. ولی شاید این تنها راه متمایز کردن ماشین‌های اسپرت از ماشین‌های معمولی‫تر باشد چرا که سازندگان خودرو دوست دارند که این تفاوت به شکلی به مردم نشان داده شود.
با این‫حال فعلا انتظار نداشته باشید که ماشین خودرانی ببینید که فرمان آن جدا می‫شود. مطمئنا قانون چنین اجازه‫ای نمی‫دهد. اما در مورد پهبادهای کمک‫رسان اتفاقات عجیبی افتاده است که قبلا در خبرها به آن اشاره شده است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟