باورنکردنی اما واقعی
من یک فضای ذخیره‌سازی 400 گیگابایتی را روی انگشتم قرار داده‌ام!
تعداد زیادی از بزرگان عرضه فناوری و همچنین سازندگان کامپیوترهای شخصی با پردازنده‌های 18 هسته‌ای، هدست‌های واقعیت مجازی و.... در هفته جاری به نمایشگاه ایفا 2017 وارد شده و خواهند شد. اما هیچ‌کدام از آن‌ها به اندازه کارت حافظه 400 گیگابایتی SanDisk نگاه‌ها را به سمت خود معطوف نخواهد ساخت.

بله درست خوانده‌اید. این فضای ذخیره‌سازی یک کارت حافظه و نه یک هارددیسک است. این کارت حافظه با اندازه نانویی خود قادر است 400 گیگابایت داده را در خود جای دهد. به‌طوری که حداقل سه برابر بیشتر از یک مک‌بوک پرو فضای ذخیره‌سازی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اگر هنوز هم فکر می‌کنید با یک محصول عادی سروکار دارید، اجازه دهید به چند نمونه کوچک از کارهایی که با این کارت می‌توانید انجام دهید اشاره داشته باشم.

واقعا هیجان‌برانگیز است که SanDisk موفق شده است چنین فضای ذخیره‌سازی بسیار بزرگی را روی چنین کارت کوچک تعبیه کند. بدون شک سان‌دیسک از نانوتکنولوژی برای دستیابی به چنین دستاورد شگفت‌انگیزی استفاده کرده است.

یک فضای ذخیره‌سازی 400 گیگابایتی به معنای این است که می‌توانید 400 هزار کتاب الکترونیکی که هر یک حجمی معادل 1 مگابایت دارند را روی آن ذخیره‌سازی کنید.

نزدیک به 200 هزار عکس که هر یک 2 مگابایت حجم دارند و با دوربین 12 مگاپیکسلی آی‌فون 7 گرفته شده‌اند را روی آن قرار دهید.

نزدیک به 100 هزار آهنگ آی‌تیونز که هر یک دارای حجم میانیگین 4 مگابایت هستند و به‌طور میانگین 4 دقیقه هستند را روی آن ذخیره‌سازی کنید.

نزدیک به 88 فیلم فول‌اچ‌دی را از آی‌تیونز دانلود کرده و روی آن ذخیره‌سازی کنید. فیلم‌هایی که به‌طور میانگین 4.5 گیگابایت هستند.

نزدیک به 16 بلوری که هر یک به‌طور میانگین 25 گیگابایت هستند را روی آن ذخیره‌سازی کنید.

حال این کارت هراس‌انگیز را با یک کارت حافظه معمولی که 32 گیگابایت بوده و قادر است 16 هزار عکس یا 8 هزار آهنگ یا 7 فیلم اچ‌دی را که از آی‌تیونز دانلود شده روی خود ذخیره‌سازی کند مقایسه کنید.

مطلب پیشنهادی

ال‌جی از گوشی هوشمند جدید V30 رونمایی کرد
مقاوم در برابر آب همراه با بهترین کیفیت تصویر

در حال حاضر بزرگ‌ترین میکرو کارت حافظه جهان ظرفیتی برابر با 256 گیگابایت دارد. به‌طور دقیق‌تری نصف حجمی که کارت حافظه سان‌دیسک پیشنهاد می‌کند. بدون شک این یک تحول بسیار بزرگ حوزه فناوری در زمینه فضای ذخیره‌سازی در دو سال گذشته بوده است. بدون شک این کارت سان‌دیسک نه تنها راه را برای ویدیوهای 4K بلکه برای فیلم‌های 8K نیز هموار خواهد ساخت.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟