کوچک، مقاوم و قدرتمند
سونی از دوربین حیرت انگیز اکشن کم RX0 رونمایی کرد
همان‌گونه که در کنفرانس خبری سونی به آن اشاره داشتیم در جریان برگزاری ایفا 2017 سونی از اکشن کم جدید خود موسوم به RX0 رونمایی کرد. کاملا مشخص است سونی به دنبال آن است تا به یک رقیب جدی برای گوپرو تبدیل شود. بر همین اساس از لنز جدید ساخت زایس در دوربین خود استفاده کرده است. به این امید که نظر خریداران را به سمت خود جلب کند.

اکشن کم RX0 در اصل در گروه دوربین‌های سری RX سونی قرار می‌گیرد. مهم‌ترین ویژگی دوربین فوق کوچک بودن اندازه آن است که باعث می‌شود به راحتی در مسافرت‌ها همراه مصرف‌کنندگان باشد. دوربینی که با کمترین دردسر ممکن روی کلاه یا لباس کاربران قرار می‌گیرد و به فیلم‌برداری می‌پردازد. در حالی که بسیاری کوچک بودن را حمل بر ضعیف بودن توصیف می‌کنند اما در عین ناباوری این گروه دوربین فوق به یک حس‌گر 15.3 مگاپیکسلی Exmor RS COMS و لنز زاویه-عریض 24 میلی‌متری با دیافراگم f/4 تجهیز شده است. دوربین فوق حداکثر سرعت شاتر 1/32,000 در ثانیه را دارد. همچنین می‌تواند تصاویر را با سرعت 16 فریم در هر ثانیه ضبط کند. دوربین فوق در ابعاد 2.38 در 1.63 در 1.19 سانتی‌متر آماده شده و وزن 110 گرمی دارد. این دوربین تا عمق ده متری داخل آب بدون مشکل کار می‌کند. جالب آن‌که این دوربین کوچک اگر از ارتفاع 2 متری روی زمین برخورد کند در برابر خراش‌ها مقاوم بوده و حتا می‌تواند فشار 200 کیلوگرمی را نیز به راحتی تحمل کند. سونی گفته است دوربین فوق به قیمت 700 دلار از اکتبر روانه بازارها خواهد شد.

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: